Diecezja siedlecka

Radzyń Podlaski: Rejonowy Dzień Skupienia Zawierzonych Maryi

26
mar 2022

25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego wspólnota Zawierzonych Panu Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi, obchodziła w Sanktuarium MBNP w Radzyniu Podlaskim swoje patronalne święto. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 17.00 Drogą Krzyżową w oparciu o „List okólny do Przyjaciół Krzyża” św. Ludwika Marii Grignion de Montfort’a.

Następnie został odczytany Akt zawierzenia Rosji i Ukrainy Matce Przenajświętszej. O godzinie 18.00 rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył Kanclerz Kurii Siedleckiej ks. kan. Jan Babik. Koncelebrowali: ks. Grzegorz Suwała - diecezjalny duszpasterz osób zawierzonych, który wygłosił pokrzepiające serca i duszę Słowo Boże oraz ks. Michał Gosk – opiekun sanktuaryjnej Wspólnoty Zawierzonych. Wszystkich przybyłych, wśród których był także ks. kan. Krzysztof Pawelec, powitał ks. prałat Roman Wiszniewski, proboszcz i kustosz radzyńskiego Sanktuarium.
W trakcie uroczystości nastąpiło wprowadzenie i zainstalowanie pierwszych w Diecezji Siedleckiej relikwii św. Ludwika Marii Grignion de Montfort’a. Relikwie te znajdują się w sarkofagu w Bazylice św. Wawrzyńca w St. Laurent-sur-Serve w północno - zachodniej Francji. Do radzyńskiego Sanktuarium trafiły w styczniu tego roku dzięki życzliwości i pomocy Ojców Misjonarzy Montfortanów z Częstochowy. Będą to pierwsze relikwie tego świętego na terenie Diecezji Siedleckiej i najprawdopodobniej drugie w Polsce wystawione do publicznej czci. Pierwsze znajdują się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Relikwiarz umiejscowiony w radzyńskiej parafii wykonał pan Marian Korczyk.
Podczas piątkowej uroczystości kolejna grupa osób, zawierzyła się Panu Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi. Wśród nich była tysięczna osoba od początku zawierzenia w radzyńskim Sanktuarium. Przygotowywali się oni przez 33 dni rekolekcji, które prowadził ks. Michał Gosk. Przez ostatnie trzy dni zawierzeni uczestniczyli w Triduum, przygotowującym do piątkowego aktu. Wśród zawierzonych są osoby z radzyńskiej parafii MBNP oraz okolicznych a nawet spoza diecezji siedleckiej. Niektórzy odnowili akt zawierzenia szósty lub siódmy raz.
Piątkową uroczystość uświetnił chór parafialny pod kierownictwem organisty Karola Miłosza.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.