Biała Podlaska

Rekolekcje oazowe w Wisznicach

12
lip 2021

W Szkole Podstawowej w Wisznicach odbywa się Oaza Nowego Życia pierwszego stopnia, w której uczestniczy ponad 60 młodych ludzi. Są to rekolekcje kerygmatyczne, podczas kolejnych dni młodzi luzie uczestniczą w spotkaniach, rozmowach, adoracji Najświętszego Sakramentu, a także Mszy św. Gościem jednego z takich spotkań był ks. Jacek Sereda - dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin.

Od kilku lat w Wisznicach odbywa Oaza Nowego Życia pierwszego stopnia, której inicjatorem jest ks. Kamil Frączek, wikariusz parafii św. Brata Alberta w Łukowie.
– W trakcie kolejnych dni chcemy pokazywać wielką Bożą miłość, która jest kierowana do człowieka, także do młodego człowieka. Każdy dzień jest wypełniony spotkaniami w małych grupach, punktem centralnym jest Eucharystia. Przed Mszą św. praktykujemy tzw. namiot spotkania, który ma formę adoracji Najświętszego Sakramentu – wyjaśnił ks. Kamil Frączek.

Podczas rekolekcji jedno ze spotkań ma charakter otwarty, uczestnicy wcześniej na kartkach przygotowują pytania na różne nurtujące ich tematy, nierzadko trudne. W tym roku były to kwestie dotyczące rodziny, miłości, seksualności i tego co nurtuje młodych ludzi.

Na pytania odpowiadał ks. Jacek Sereda, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin.
POSŁUCHAJ

Izabela Chajkaluk rozmawiała także z uczestnikami rekolekcji oazowych, które odbywają się w Wisznicach.

POSŁUCHAJ

ICH/Wisznice
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.