Siemiatycze

Roraty w parafii Św. Andrzeja Boboli

04
gru 2022

W środy i soboty w czasie Adwentu w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach sprawowane są Msze Święte Roratnie. W sobotę, 3 grudnia w roratach uczestniczyły dzieci i dorośli. Dzieci wraz z katechetką siostrą Katarzyną Łukowiak procesyjnie przeszły przez kościół z lampionami, rozświetlając drogę kapłanom. Także sprawujący Eucharystię – ks. Maciej Domańczyński i ks. Bohdan Sawicki nieśli w procesji lampiony.

W kazaniu kierowanym do dzieci ks. Maciej mówił o postawie Mojżesza od którego możemy uczyć się zaufania Panu Bogu. Podpowiadał najmłodszym parafianom, że kiedy stają przed trudnym zadaniem powinni brać przykład z Mojżesza i zaufać Bogu. Jako pracę domową zalecił dzieciom, by przypomniały sobie 10 Bożych Przykazań
Po roratach zgodnie z parafialną tradycją dzieci dostały naklejki. Wylosowano też dziecko, które do kolejnej Mszy Św. roratniej otrzymało do swego domu figurę Matki Bożej. Wcześniej dzieci na serduszkach napisały swoje dobre uczynki, spośród nich wylosowano osobę, do której symbolicznie przybędzie Maryja.
Roraty w parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach są odprawiane w środy i soboty o godz. 6.30 i 18.00. W parafii pw. Wniebowzięcia NMP Msze Święte Roratnie sprawowane są w poniedziałki i soboty, o godz. 18.00, a w środy, o godz. 6.15.
Roraty, to Msze Święte poświęcone Matce Bożej. Ich celem jest wspólne oczekiwanie z Maryją na narodziny Jezusa. Roraty rozpoczynają się wraz z nadejściem Adwentu i trwają przez cały jego okres.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.