Siemiatycze

Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w Drohiczynie

06
lip 2021

Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia co roku podczas wakacji spotykają się na obozach formacyjnych. W tym roku jeden z nich realizowany jest w Nadbużańskim Ośrodku Ewangelizacji w Drohiczynie.

Uczestniczy w nim młodzież z Archidiecezji Białostockiej i Diecezji Drohiczyńskiej, a także Diecezji Siedleckiej. Jak zapowiadają organizatorzy, najbliższe dni będą dość intensywne. Przed uczestnikami: praca w grupach, dzielenie się swoim doświadczeniem, wspólna integracja, spływ kajakowy a także piesze zwiedzanie Drohiczyna – Miasta Papieskiego, które jest też historyczną stolicą Podlasia. Ma być to przede wszystkim czas formowania się młodych ludzi do dalszej pracy i osiągania sukcesów naukowych i nie tylko.
    
Obozy wakacyjne dla stypendystów są sercem programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, gromadzą one studentów, uczniów oraz maturzystów. W tym roku z racji sytuacji związanej z pandemią, obozy dla uczniów będą miały charakter międzydiecezjalny i odbędą się w szesnastu ośrodkach na terenie całego kraju. Obóz maturzystów podzielono na pięć spotkań. Dla studentów zostaną zorganizowane trzy weekendowe spotkania.
ABol/Js
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.