Siemiatycze

Św. Józef - wzór do naśladowania

17
mar 2023

W Domu Rekolekcyjnym Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach trwa nowenna do św. Józefa przed liturgicznym wspomnieniem tego świętego.

Mszę świętą w czwartek, 16 marca sprawował dziekan siemiatycki proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach ks. Jerzy Cudny. Wskazywał jak ważne miejsce w Kościele ma święty Józef. Mówił, że to osoba niezwykle ważna choć niewiele mamy o nim informacji w Piśmie Świętym i nie znamy żadnej jego wypowiedzi.

Kapłan mówił o trzech przymiotach św. Józefa, które są ważne ale trudne do naśladowania. To mąż sprawiedliwy - prawy, aktor drugiego planu - człowiek dyskretny, drugoplanowy który nigdy nie wysuwał się na pierwszy plan, a także człowiek wielkiej odpowiedzialności.

Nowenna ku czci św. Józefa sprawowana jest w kaplicy pw. św. Józefa w Domu Rekolekcyjnym sióstr Karmelitanek w Siemiatyczach przy ul. Głowackiego 2 o godzinie 19.00. Każdego dnia celebrowana jest Msza św. z kazaniem, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania i modlitwy na dany dzień nowenny. Odczytywane są prośby i podziękowania przynoszone przez wiernych. W uroczystość św. Józefa w poniedziałek, 20 marca, Msza św. odpustowa także sprawowana będzie o godz. 19.00.

W nowennie licznie uczestniczą przyjaciele Karmelu i czciciele św. Józefa.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.