Biała Podlaska

Ten bus dalej nie pojedzie …

24
mar 2023

Warsztaty Terapii Zajęciowej prowadzone przez Caritas Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej potrzebują nowego busa, gdyż stary nie nadaje się już do użytku. Bez niego uczestnicy nie dojadą na warsztaty.

Caritas Diecezji Siedleckiej prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup nowych busów dostosowanych do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Jeden z nich ma trafić do WTZ w Białej Podlaskiej.

Bus, który obecnie jest w eksploatacji praktycznie nie nadaje się do użytku, ma już 10 lat i 400 tys. przejechanych kilometrów. To właśnie nim uczestnicy, którzy nie mają innej możliwości dotarcia na zajęcia, są dowożeni z domów, ale to także pojazd wykorzystywany na wyjazdy integracyjne, występy czy kiermasze. Samochód coraz częściej ulega awariom, a to oznacza, że uczestnicy nie dotrą na zajęcia i terapię, która jest dla nich bardzo ważna. Dlaczego?

W WTZ w Białej Podlaskiej codziennie w zajęciach uczestniczy 35 uczestników, którzy pracują w siedmiu pracowniach. Są to zajęcia, których głównym celem jest rehabilitacja zawodowa i społeczna. Pracownicy skupiają się na tym, aby uczestnicy zostali przystosowani do znalezienia, podjęcia i utrzymania pracy, czyli wyszli na otwarty bądź chroniony rynek pracy. Wszyscy uczestnicy są pełnoletni. Są to osoby niepełnosprawne w stopniu umiarkowanym lub znacznym.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.