Biała Podlaska

Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne w parafii Neple

02
kwi 2024

Według słów „Jezus zmartwychwstaje bez twojej pomocy. To jasne! Warto jednak pomyśleć, że ty do swojego zmartwychwstania potrzebujesz Jego pomocy” w parafii Neple przeżywano Święte Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne. Każdego dnia wierni gromadzili się na liturgii, aby przeżywać te Wielkie Tajemnice Wiary.

W Wielki Czwartek dziękowano za sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W Wielki Piątek wierni jak Maryja i Jan stanęli pod krzyżem Chrystusa, wielkim symbolem Miłości Boga do człowieka. Wsłuchiwali się w ostatnie słowa Jezusa i to szczególne słowo „Pragnę”. W Wielką Sobotę natomiast Światło Chrystusa rozproszyło mroki życia, a poprzez odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych wierni podjęli decyzję kroczenia w tej Boskiej Światłości. Każdego dnia była możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy lub przy Grobie Jezusa.


W Wielki Piątek wierni rozpoczęli Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia. O godzinie 15:00 zgromadzili się na Koronce do Bożego Miłosierdzia.


W Wielką Sobotę odbyło się tradycyjne poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Miało ono miejsce w Neplach, Kuzawce i Krzyczewie. Podczas poświęcenia pokarmów zbierane były jajka, które posłużyły do podzielenia się ks. proboszcza razem z wiernymi na zakończenie Mszy św. Rezurekcyjnej.


Poranek Zmartwychwstania zgromadził licznie parafian i gości na Procesji Rezurekcyjnej i Mszy świętej.


Fot. Mariusz Stasiak
ks. Daniel Sałasiński

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Międzyrzec Śr. 03.04.2024 10:41:52

Ksiądz Proboszcz klasa człowiek.

Krajan Śr. 03.04.2024 07:15:52

Piękny kościółek , widać wielkie zaangażowanie parafian jak i proboszcza. Bardzo przyjemny akcent - dzielenie się wszystkich obecnych na mszy jajkiem. Wyrazy uznania i Błosławieństwa od Zmartwychwstałego !!!