Diecezja siedlecka

Uroczystość odpustowa w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Milanowie

Kościół Sob. 09.12.2023 12:23:19
09
gru 2023

8 grudnia, w Kościele katolickim obchodzona jest Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dogmat o Niepokalanym Poczęciu ogłosił papież Pius IX w 1854 r. Dotyczy on ustrzeżenia Maryi od jej poczęcia - od grzechu pierworodnego. Sumie odpustowej w milanowskiej parafii przewodniczył ks. Łukasz Gomółka, kończący rekolekcje adwentowe.

- Bóg obdarzył taką łaskę Maryję, że była wolna od grzechu, nawet tego pierworodnego. Była wolna dlatego, że oddała siebie Bogu. I to jest droga człowieka, trochę w inny sposób niż taki, jak dokonało się to w życiu Maryi, ale jest to droga moja i twoja. Bo to droga do szczęścia – być wolnym od grzechu. Pragnieniem Boga jest, aby człowiek był wolny od grzechu – mówił w homilii rekolekcjonista.

Suma odpustowa sprawowana była o godzinie 12.00, pokrywała się więc z Godziną Łaski. Dzień ten łączy się z objawieniem Maryi z 8 grudnia 1947 roku we Włoszech. Maryja obiecała wtedy, że „dzięki modlitwie w tej godzinie, ześle wiele łask dla duszy i ciała oraz że będą masowe nawrócenia”. Dzień odpustu związany jest również z możliwością uzyskania odpustu zupełnego, czyli darowania wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy.


DG
EZG

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.