Siemiatycze

Uroczystość odpustowa w Sanktuarium Maryjnym w Ostrożanach

06
wrz 2023

W piątek, 8 września w Sanktuarium Maryjnym w Ostrożanach odbędzie się uroczystość odpustowa Narodzenia NMP. Msze św. w tym dniu odprawione zostaną godzinie 08.30 i 12.00 – Suma.

Na sumie zostanie poświęcone ziarno, które tradycyjnie rolnicy dodają do pierwszych zasiewów. Ziarno będzie przygotowane i można będzie je zabrać do domu.

Na zakończenie Mszy św. odpustowej główny Celebrans poświęci chleby i ziarno. Po Mszy św. sołtysi podzielą się chlebem na placu kościelnym.

W Ostrożanach zakończył się też remont kapliczki św. Jana Nepomucena stojącej na drodze do Zespołu Szkół Rolniczych. W kapliczce umieszczono nową figurę św. Jana Nepomucena. Uroczyste poświęcenie figury i kapliczki odbędzie się 8 września o godzinie 11.00. Stara figura znajduje się na plebanii, gdzie czeka na konserwację, by po niej trafić do kościoła. Na prośbę proboszcza parafii w Ostrożanach ks. Piotra Wójcika, renowacji kapliczki i zakupu nowej figury podjęło się Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach przy osobistym zaangażowaniu starosty Marka Bobla.

Kustosz ostrożańskiego Sanktuarium napisał w mediach społecznościowych - Jesteśmy wdzięczni za dbałość o obiekty historyczne będące świadkami i „pomnikami” dawnych czasów, przypominającymi o lokalnej historii.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.