Łuków

W parafii w Dąbiu rozpoczęły się Misje Ewangelizacyjne

17
kwi 2023

„Jesteś chciany i kochany przez Boga” - to temat pierwszego dnia Misji Ewangelizacyjnych w parafii Matki Boskiej Królowej Polski w Dąbiu. Rozpoczęły się one w niedzielę 16 kwietnia od symbolicznego przekazania księdzu Jackowi Seredzie kluczy do parafii, Ewangelii i stuły.

Misje Ewangelizacyjne to ten szczególny czas w życiu parafii, kiedy chcemy wrócić do źródeł wiary, by poprzez modlitwę, słuchanie Bożego Słowa i czerpanie z mocy sakramentów dać się poprowadzić Bogu. On pragnie naszego szczęścia. Codzienność i zabieganie wokół tysiąca spraw, odbierają nam zdrowe i mądre widzenie siebie, życia, świata i ludzi. Gdy jesteśmy pochłonięci mnóstwem obowiązków to wtedy wartości i sprawy ważne są traktowane i przeżywane jako drugorzędne. A sprawy nieistotne wydają nam się pilne i konieczne. Misje pomagają spojrzeć oczami Boga na nasze życie z wielką troską i życzliwością, by poczuć się dziećmi Boga.

Misje Ewangelizacyjne w parafii w Dąbiu rozpoczęły się 16 kwietnia od symbolicznego przekazania kluczy do parafii, Ewangelii i stuły księdzu Jackowi Seredzie. Tematem przewodnim pierwszego dnia Misji były słowa: „Jesteś chciany i kochany przez Boga”.

Dziś kolejny dzień Misji Ewangelizacyjnych, którego temat przewodni brzmi „Czuwajcie, gdyż nosicie skarb wiary w naczyniach glinianych”. Dziś odbędzie się liturgia z katechezą misyjną oraz uroczystym wyrzeczeniem się zła, egzorcyzmem i symbolicznym wprowadzeniem do Kościoła. WIĘCEJzdjęcia: parafia Matki Boskiej Królowej Polski w Dąbiu

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.