Diecezja siedlecka

W parafii w Kocku rozpoczęły się Misje Święte

10
paź 2021

10 października w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kocku rozpoczęły się Misje Święte. Potrwają do 17 października a w sobotę, 16 października przybędą Święte Znaki – kopia cudownego obrazu MB Kodeńskiej i relikwie Błogosławionych Męczenników Podlaskich. Nauki misyjne głoszą ks. kan. Andrzej Sochal – Dyrektor KRP oraz ks. kan. Jacek Sereda – diecezjalny duszpasterz rodzin.

Dziś podczas Mszy inaugurującej Misje Święte, proboszcz parafii ks. prałat Bogdan Krawczyk wręczył misjonarzom ks. Jackowi Seredzie i ks. Andrzejowi Sochalowi - stuły i klucze od świątyni.
Ks. Jacek Sereda w powitaniu, porównał konieczność odnowienia serca do odnawiania domów mieszkalnych. - Tak jak chcemy, aby nasze domostwa były piękne, tak zechciejmy, aby i nasze serca biły niebiańskim blaskiem. I po to są potrzebne misje - wyjaśnił.
Ks. Andrzej Sochal w kazaniu inauguracyjnym podkreślił stanowczo, że Bóg niezależnie od naszych odczuć, wciąż szuka człowieka i wciąż daje się człowiekowi odnaleźć. - Problem - wskazywał kaznodzieja - leży w człowieku, który nie podejmuje wysiłku poszukiwania Boga. Powody są następujące: człowiek uwierzył w swoją samowystarczalność, wypełnił swoje życie niepotrzebnymi gadżetami, które maksymalnie zapełniły jego życie i wreszcie uległ pogańskiej propagandzie – mówił kapłan.
Misje w Kocku potrwają do niedzieli. Do piątku włącznie wierni będą spotykać się na liturgii o godz. 10:00 i 17:00. W sobotę przybędą Święte Znaki a o godzinie 16.00 sprawowana będzie pod przewodnictwem Księdza Biskupa Msza św. z obrzędem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich przez małżeństwa z parafii w Kocku. Na zakończenie Misji – 17 października podczas południowej Mszy św. sprawowanej za dar Kościoła odbędzie się błogosławieństwo dzieci, poświęcenie misyjnych Krzyży domowych oraz pożegnanie Świętych Znaków.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
ks. Andrzej Sochal

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.