Siemiatycze

W siemiatyckim Karmelu zakończyły się rekolekcje pod hasłem „Weekend ze św. Teresą”

23
paź 2023

„Weekend ze św. Teresą” pod tym hasłem w Siemiatyczach w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w dniach 20–22 października odbywały się otwarte rekolekcje o św. Teresie od Dzieciątka Jezus. Rekolekcje „Niezwykłość zwyczajnej drogi” były czasem czas zgłębiania nauki Małej Świętej.

Siostra Katarzyna zapraszając na rekolekcje mówiła – Myślę, że postać świętej Teresy jest z jednej strony bardzo dobrze znana, ale chyba tak nie do końca, bo mam wrażenie, że ona jest odbierana jako taka „piękna, młodziutka, cukierkowa święta z różyczkami”, a to niesamowity mocarz ducha i o tym chcieliśmy podczas tych rekolekcji opowiedzieć.

Pani Luiza z Węgrowa po raz trzeci uczestniczyła w rekolekcjach w siemiatyckim Domu Rekolekcyjnym. - Od dłuższego czasu poznaję duchowość karmelitańską i odkrywam drogi świętych Karmelu. Małymi krokami poznaję też świętą Tereskę od Dzieciątka Jezus i jej „Małą Drogę”.

Zdaniem pani Luizy warto odpowiadać na takie zaproszenia, bo każdy z nas potrzebuje czasu, w którym sprawy dnia codziennego nie są na pierwszym miejscu. - Myślę, że współczesny człowiek jest bardzo zabiegany i potrzebuje poszukiwać takich momentów ciszy, skupienia. Ale nie chodzi o adorację siebie, tylko adorację Pana Boga, że jestem tu Panie Boże dla Ciebie, a Ty rób co chcesz. To jest czas dla Ciebie i Ty pokazuj mi swoją drogę dla mnie.

Rekolekcyjnym przewodnikiem był o. Łukasz Kasperek, karmelita bosy z Lublina, znawca duchowości św. Teresy. Rekolekcje miały charakter otwarty, można było uczestniczyć w nich mieszkając przez trzy dni w Karmelu lub przychodząc na wybrane punkty - uczestnicząc w Mszach św. i wybranych konferencjach.

Św. Teresa nazywana jest też Małą Złodziejka, bo zadeklarowała, że będzie wykradać dla ludzi duchowe dary z nieba, o takie dary prosili uczestnicy rekolekcji zgodnie z obietnicą świętej: „Będę kradła... Dużo rzeczy w Niebie zniknie, bo je wam przyniosę... Będę małą złodziejką, będę brała wszystko, co mi się będzie podobało.”

O swoim udziale w trzydniowym spotkaniu „Niezwykłość zwyczajnej drogi” Agnieszce Bolewskiej-Iwaniuk opowiedziała jedna z uczestniczek rekolekcji, pani Luiza z Węgrowa.POBIERZ APLIKACJĘ


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.