Warsztaty Terapii Zajęciowej SILOE działają już 30 lat
wrz 2024
Był tort, podziękowania, rozmowy i podsumowanie tego co przez trzydzieści lat wydarzyło się w Warsztatach Terapii Zajęciowej SILOE w Białej Podlaskiej. A wydarzyło się sporo i wydarza każdego dnia poprzez pracę terapeutów osoby z niepełnosprawnościami mogą rehabilitować się i poprawiać swoją sprawność fizyczną, motoryczną oraz psychiczną.
5 września w sali w restauracji Skala odbyło się spotkanie jubileuszowe podopiecznych, terapeutów oraz zaproszonych gości z okazji jubileuszu 30-lecia istnienia warsztatów Terapii Zajęciowej SILOE Caritas Diecezji Siedleckiej. Placówka jest miejscem, gdzie osoby z niepełnosprawnościami mogą nie tylko spotykać się i integrować, ale także uczestniczyć w zajęciach terapeutycznych, rękodzielniczych rozwijając tym samym swoje umiejętności psychologiczne, fizyczne i motoryczne. Często jest to też dla uczestników drugi dom.- Od 2 lat placówka jest pod opieką Caritas Diecezji Siedleckiej - mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor siedleckiej Caritas.
Trzy dekady istnienia placówki to mnóstwo osób, które się przez nią przewinęły, są też takie, które uczęszczają od początku. To tysiące godzin pracy, integracji i serdecznej atmosfery.
_______________________
WTZ w Białej Podlaskiej rozpoczął działalność 1 września 1994 roku przy Spółdzielni Inwalidów Elremet Zakład Pracy Chronionej w Białej Podlaskiej. Był pierwszą placówką terapeutyczną dla osób z niepełnosprawnością w Białej Podlaskiej i jedną z pierwszych w Polsce. Funkcjonował tak z powodzeniem przez 28 lat. Nowych uczestników było coraz więcej i wraz z nimi powstawały nowe pracownie terapeutyczne. Dziś, kiedy po zmianach za placówkę odpowiada Caritas Diecezji Siedleckiej, kadra i uczestnicy mogą być nadal spokojni o swój los. WTZ Siloe może pochwalić się kilkoma pracowniami: gospodarstwa domowego, techniczną, krawiecką, plastyczną, komputerowo-poligraficzną, dziewiarsko-hafciarską, galanterii skórzanej. W placówce oferowana jest pomoc psychologiczna, doradcy zawodowego, pielęgniarki oraz rehabilitacja lecznicza.
0 komentarze