Drohiczyn

Wspomóż budowę pustelni kapucyńskiej

Kościół Śr. 10.02.2021 13:56:00
10
lut 2021

Przy Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów nad Bugiem powstaje pustelnia kapucyńska. Zakonnicy zwracają się z prośbą o wpłaty na dokończenie budowy.

Brat Piotr w imieniu współbraci zwraca się do potencjalnych ofiarodawców z prośbą o wsparcie na rzecz dokończenia pustelni. - Ma to być niewielki drewniany budynek z kaplicą, aneksem kuchennym, łazienką i sypialnią. Komu ma służyć? Przede wszystkim zakonnikom, ale również kapłanom, siostrom zakonnym, a także osobom świeckim, które zechcą pobyć sam na sam z Bogiem – podkreśla zakonnik.

Wyjaśnia, skąd pochodzi inspiracja. - Jezus Chrystus na pustyni rozmawiał ze swoim Ojcem. Również Jan Chrzciciel na pustyni przygotowywał się do swojej misji – podkreśla. Jak dodaje brat Piotr, dla Kapucynów wzorem jest św. Franciszek z Asyżu, który praktykował eremicki sposób życia. Pierwotnie w statutach zakonu przewidywano miejsca pustelnicze przy klasztorach dla braci pragnących wieść surowsze życie.

- Ma to być miejsce otwarte i gościnne dla wszystkich. Dziękujemy wszystkim naszym dobrodziejom, którzy zechcą nas wesprzeć.

Nr konta do wpłat:
57 16 00 14 62 00 08 87 07 85 55 80 40
z dopiskiem „pustelnia”'

BM [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Beata Malczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.