Bielsk Podlaski

Wśród pielgrzymów idących do Częstochowy są siostry zakonne

04
sie 2023

Siostra Józefa, Dominikanka posługująca w Bielsku Podlaskim idzie do Częstochowy w grupie bielsko – katedralnej Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej na Jasną Górę. Pomimo pewnych obaw o trudy fizyczne, bo ostatni raz była na pielgrzymce 8 lat temu, idzie z duża nadzieją i radością.

Dominikanka cały czas pielgrzymowania postrzega jako stałą łączność z matką Bożą i Kościołem.

- To będą 2 tygodnie z Matką Bożą i też we wspólnocie Kościoła. Jestem pierwszy rok w tej diecezji i bardzo mi zależało, żeby wejść w tę diecezję, w Kościół w tę rodzinę. I myślę, że trochę będzie mi dane tego posmakować.

Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę idzie 4 sierpnia trasą Cegłów – Regut. Czwarty dzień pielgrzymowania rozpoczął się o godz. 5.00. Rano pielgrzymi modlili się na Mszy Św. w kościele w Cegłowie i ruszyli w drogę. Z racji na pierwszy piątek miesiąca, we wszystkich grupach rozważana będzie Litania do Serca Pana Jezusa.

Wg pierwszych danych liczbowych dotyczących uczestników, najliczniejsza jest obecnie grupa łochowska w której jest 112 pątników. Grupa bielsko – katedralna liczy 108 osób, węgrowska - 90 i sokołowska 64. To w sumie 374 pątników. Dokładnie w tym miejscu przed rokiem było to 301 osób. Jak do tej pory w porównaniu do ubiegłego roku najbardziej „rozrosła się” grupa fioletowo – zielona z 64 (w 2022) do 108 pątników (w roku 2023).

Razem z Agnieszką Bolewską-Iwaniuk zajrzymy teraz na szlak Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej na Jasną Górę. Dzisiejsza trasa to 30 km z Cegłowa do Regutu, a przed naszym mikrofonem wędrująca na Jasną Górę siostra Józefa, Dominikanka na co dzień posługująca w Bielsku Podlaskim. POSŁUCHAJFoto: ks. Maciej Domańszczyński


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Anulka Pon. 07.08.2023 03:52:34

Pozdrawiam wszystkie siostry!