Siemiatycze

Wzrastając w Ruchu Oazowym

10
lip 2021

W diecezji drohiczyńskiej trwają rekolekcje oazowe organizowane przez Ruch Światło-Życie. Ks. Radosław Kalicki w tym roku po raz pierwszy pełni funkcję moderatora na Oazie Młodszych Dzieci Bożych. Młody kapłan przyznaje, że ruch oazowy, w którym wzrastał od najmłodszych lat ukształtował go i umocnił w wierze. W rozmowie z Radiem Podlasie podkreślił, że posługa na oazie jest dużym wyzwaniem, lekcją ale i radością.

- Bardzo cieszę się z tego czasu, jestem wdzięczny, że moderator diecezjalny powierzył mi tę oazę, bo Ruch Światło-Życie wciąż wiele mi daje, wnosi wiele w moje życie w sferze duchowej i w sferze czysto ludzkiej, więc jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tutaj być.

W tym roku Ruch Światło-Życie Diecezji Drohiczyńskiej organizuje kilkanaście turnusów oazowych, w których uczestniczą dzieci, młodzież i dorośli, a także rodziny zgodnie z myślą założyciela Ruchu Światło-Życie, Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, który chciał, by ruch ten stał się miejscem formacji chrześcijańskiej dla całego społeczeństwa - od dzieci, poprzez młodzież, aż do osób dorosłych i rodzin zgodnie z założeniem, że aby stać się prawdziwym chrześcijaninem należy formować swoje serce przez całe życie. Założyciel oazy chciał, by dzięki temu aby każdy mógł odnaleźć swoje miejsce w kościele i w nim się wzrastać.

W diecezji drohiczyńskiej oazy odbywają się w Sarnakach, Czartajewie, Nurcu Stacji, Domanowie, Broku, Kamionnej i Drohiczynie.

Z ks. Radosławem Kalickim podczas tegorocznych wakacji - moderatorem Oazy Młodszych Dzieci Bożych w Sarnakach, o posłudze na oazie i o tym jak oaza wpływa na ludzkie życie i jak je kształtuje, rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk. POSŁUCHAJCIE
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.