Biała Podlaska

X Diecezjalny Dzień Mężczyzn w Pratulinie

Kościół Niedz. 04.10.2020 12:09:00
04
paź 2020

- Potrzeba jest dzisiaj stanąć w obronie wiary w Jezusa Zbawiciela i Ewangelii, gdzie Jezus zawarł swoje prawdy o człowieku i świecie – mówił w Pratulinie biskup siedlecki Kazimierz Gurda. W niedzielę, 4 października do Sanktuarium Męczenników Podlaskich przybyli wierni, aby uczestniczyć w jubileuszowym X Diecezjalnym Dniu Mężczyzn.

Centralnym miejscem X Diecezjalnego Dnia Mężczyzn była Eucharystia pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy.

Ordynariusz w homilii mówił m. w. dopływać do bardziej widocznej strony pomiędzy punktami kościołem antykościołem. - Dzisiaj trzeba stanąć w obronie człowieka i naturalnej rodziny. Dostrzegamy coraz wyraźniej, jak bardzo dobrze jest zorganizowany atak na Boga i człowieka, który mu zaufał. Nie ma innej możliwości walki jak modlitwa i świadectwo wiary - dodać. Biskup siedlecki odniósł się również do powstania powstania powstania w Diecezji Siedleckiej nowego bractwa na wzór Męczenników Podlaskich, którzy będą strażnikami kościoła. - To pragnienie żyło we mnie od wielu lat. Modliłem się za nie. Dzieliłem się nim z biskupem Piotrem i biskupem Grzegorzem. Dziękuję Księżom Proboszczom, że  Centrum się w swoich parafiach tworzenia nowego bractwa. Mam nadzieję, że wielu ojców, mężów, dziadków i synów włączy się w troskę o wzrost wiary w nas samych, rodzinach i kościele diecezjalne - zaznaczył bp Gurda.

      POSŁUCHAJ

Przed Eucharystią pielgrzymi wysłuchali konferencji, które wygłosili:

  ks. dr hab. Roberta Skrzypczaka z Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie  

  ks. kan. Andrzej Sochal   - dyrektor Katolickiego Radia Podlasie

  ks. kan. Jacek Guz - kustosz Sanktuarium w Pratulinie  

  Był też czas na różaniec a także świadectwa mężczyzn.

  Z racji okrągłej rocznicy Pielgrzymki Mężczyzn, podczas agapy dla wiernych przygotowano jubileuszowy tort.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook