Kraj

Z czterech stron Polski pojadą rowerami na Lednicę

Kościół Wt. 02.04.2024 16:52:18
02
kwi 2024

Legendarna grupa rowerowa NINIWA Team zaprasza do udziału w nowej akcji – w Boże Ciało z czterech polskich miast ruszy rajd na Spotkanie Młodych LEDNICA2000.

Różnymi drogami do tego samego celu. Z Warszawy, Gdańska, Wrocławia i Kokotka na Śląsku w Boże Ciało (30 maja) z samego rana wyruszą ekipy rowerowe, by kolejnego dnia wieczorem dotrzeć do Gniezna, a 1 czerwca wjechać już razem pod Bramę Trzeciego Tysiąclecia i wziąć udział w XXVIII Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych LEDNICA2000. Przed nimi setki kilometrów.

Wszystkie nurty koordynuje NINIWA Team – grupa rowerowa z doświadczeniem 17 wielkich wypraw, która na dwóch kółkach dojechała m.in. do Jerozolimy, Afryki, za koło podbiegunowe i na Syberię, a ostatnio – do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży.

Po co jechać rowerem na Lednicę?

Przede wszystkim – by przeżyć niezapomnianą przygodę i dać mocne świadectwo wiary. Ponadto na uczestników akcji będzie czekał oddzielny sektor na Polach Lednickich – będzie to okazja do poznania ciekawych ludzi, integracji i wymiany podróżniczymi doświadczeniami. A po zmroku wszyscy rowerzyści połączoną kolumną przejadą przez Bramę-Rybę.

– Nie jest to wyprawa na miarę dojechania na rowerze na inny kontynent, ale nie chodzi nam o spektakularne statystyki, a o skrzyknięcie młodych ludzi, którzy kochają Boga i lubią rower – a takich jest niemało – i zaproponowanie im jednocześnie czegoś więcej niż tylko rajd rowerowy i czegoś więcej niż sam wyjazd na Lednicę – podkreśla o. Tomasz Maniura, oblat i lider wypraw NINIWA Team. – Wiem, że środowiska rowerowe nie mogą się już doczekać, żeby zrobić duży raban i na Polach Lednickich, i po drodze, w całej Polsce. – dodaje.

Którędy na Lednicę? Wybierz trasę
Każdą grupą będzie dowodził doświadczony lider. Planowane trasy przejazdu to:
• Warszawa – Kutno – Gniezno – Pola Lednickie (300 km),
• Gdańsk – Laskowice – Gniezno – Pola Lednickie (280 km),
• Wrocław – Krzywiń – Gniezno – Pola Lednickie (240 km),
• Kokotek – Kalisz – Gniezno – Pola Lednickie (280 km).

Do przejechania trasy niezbędne będą: rower, kask, kamizelka odblaskowa, namiot, śpiwór i dobra forma – tę każdy musi ocenić sam, bo przez pierwsze dwa dni wyjazdu minimalny dystans dzienny będzie wynosił około 100 kilometrów. Po spotkaniu powrót do domów we własnym zakresie.

Jak dołączyć i ile to kosztuje?
Formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ (do jego wypełnienia wymagane jest konto Google). W kwocie opłaty partycypacyjnej (30 zł) zawiera się ubezpieczenie oraz promocyjna cena udziału w spotkaniu LEDNICA2000. Szczegółowe informacje dotyczące organizacji wyjazdu otrzymają zapisani uczestnicy.

Jesteś zapalonym cyklistą i wolisz liczyć tylko na siebie? Po prostu przyjedź rowerem na Lednicę! Na miejscu dołączysz do pozostałych rowerzystów w wyznaczonym sektorze i razem przejedziecie przez Bramę-Rybę. W tym wypadku nie obowiązują przewidziane benefity (ubezpieczenie, promocyjna opłata za udział w spotkaniu).

Bieżące informacje dotyczące akcji Rowerami na Lednicę można znaleźć w mediach społecznościowych NINIWY – na Facebooku, Instagramie i TikToku.

Festiwal Życia razem z Lednicą
Akcja „Rowerami na Lednicę” jest efektem szerszej współpracy pomiędzy organizatorami spotkania LEDNICA2000 a Oblackim Duszpasterstwem Młodzieży NINIWA, którego główną inicjatywą – obok wypraw NINIWA Team – jest Festiwal Życia w Kokotku (8–14 lipca).


Te dwa największe wydarzenia katolickie dla młodzieży w Polsce w tym roku odbędą się pod wspólnym hasłem „Wracaj do domu”. Na Lednicy temat ten będzie dotyczył relacji, a w Kokotku zostanie rozwinięty w kontekście obecności młodych w Kościele.

Oprócz tego w programie Festiwalu Życia są koncerty (C-BooL, Mesajah, niemaGOtu, Siewcy Lednicy), konferencje znanych i cenionych prelegentów, ekstremalny Bieg Festiwalowicza i kilkadziesiąt warsztatów do wyboru, a także codzienne Msze Święte, muzyczny wieczór uwielbienia i strefa chilloutu.

Więcej aktualności i multimediów dotyczących Festiwalu Życia znajdziesz na Facebooku, Instagramie, YouTubie i TikToku.


Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.