Międzyrzec Podlaski

Zakończyły się Misje Święte w parafii św. Józefa w Międzyrzecu

18
paź 2021

W diecezji siedleckiej odbywają się Misje św. Wczoraj, 17 października zakończyły się 8-dniowe Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne w parafii św. Józefa w Międzyrzecu Podlaskim.

Każdy dzień Misji św. był wyjątkowy. Był czas na pojednanie i pokutę. Wierni przyjęli Jezusa jako Pana i Zbawiciela. Odnowili śluby małżeńskie. W piątek, 15 października była droga krzyżowa ulicami miasta.

W sobotę do parafii św. Józefa przybyły Święte Znaki - kopia obrazu Matki Bożej Kodeńskiej i relikwie błogosławionych Męczenników z Pratulina. Mszy św. przewodniczył Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda.

- Maryja chce nas utwierdzić w naszym trwaniu przy Jezusie Chrystusie jako naszym Panu i Bogu. Męczennicy z Pratulina stają na drodze naszej wiary. Dzisiaj potrzeba nam takich świadków wiary – mówił w homilii biskup Kazimierz Gurda.

- Wierni parafii św. Józefa w Międzyrzecu przybliżyli się do Boga. Po ograniczeniach związanych z pandemią był to dobry czas na powrót do Kościoła. Będę się modlić o jedność rodziny, żeby dzieci nie straciły wiary. Ja postanowiłam, że będę częściej czytać Pismo Święte - mówią wierni parafii św. Józefa w Międzyrzecu.

Misje Święte w parafii św. Józefa w Międzyrzecu prowadzili ks. Wojciech Hackiewicz i ks. Mariusz Zaniewicz.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.