Drohiczyn

Drohiczyn – pomysł na zwiedzanie

Kultura Pon. 20.11.2023 15:23:14
20
lis 2023

W niedzielę, 19 listopada Drohiczyn i placówki prowadzone przez MGOK odwiedzali samorządowcy i przedstawiciele i wielu instytucji zajmujących się kulturą, sportem i turystyką, to osoby które podejmują się prowadzenia placówek SOWA w swoich miejscowościach. W Drohiczynie poznali nie tylko Strefę Odkrywania Aktywności i Wyobraźni ale i inne obiekty działające w strukturach MGOK. Odwiedzili Wystawę Starych Motocykli, Ośrodek Edukacji Ekologicznej Puszczyk, Centrum Turystyki Kajakowej i Ośrodek Promocji Produktu Lokalnego Zagubek.

- Kiedy turysta przyjedzie do jednej – którejkolwiek z placówek w Drohiczynie otrzyma tam informację o innych miejscach, które warto w miasteczku odwiedzić – wyjaśnia Rafał Siwek dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Drohiczynie i wyjaśnia: - Na turystę musi czekać kompleksowa oferta, przygotowana z myślą o rożnych grupach i różnych potrzebach. Potrzeba współpracować z innymi instytucjami, wspierać się i wymieniać doświadczeniami.

- Cały czas pracujemy nad tym, by sezon turystyczny w gminie Drohiczyn trwał cały rok, podkreśla burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym.

Uczestnicy wycieczki nie tylko z ciekawością dopytywali o kolejne zwiedzane obiekty porównując je do swojej działalności, ale niemal wszyscy zapowiedzieli, że do Drohiczyna wrócą by go zwiedzić i lepiej poznać.

Grupa odwiedziła Drohiczyn za zaproszenie Ministerstwa Edukacji i Nauki, zwiedzając miasteczko nad Bugiem goście poznali też jego kulinarną stronę, zachwycili się zgubami, sękaczami i innymi lokalnymi produktami.

- Przyjeżdżajcie do nas z grupami, z rodzinami, organizujcie wizyty studyjne, jesteśmy otwarci na każdą propozycję i czekamy na was – podkreślał Rafał Siwek.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.