Łuków

Gmina Stanin: Festiwal Tańca Ludowego

Kultura Pon. 04.12.2023 09:02:22
04
gru 2023

Już po raz trzeci w gminie Stanin odbył się Gminny Festiwal Tańca Ludowego. Zaprezentowały się na nim przedszkolaki oraz uczniowie z najmłodszych klas z gminnych podstawówek. Festiwal odbył się w Szkole Podstawowej w Sarnowie. Wydarzeniu patronował wójt Krzysztof Kazana.

Sala sportowa w Szkole Podstawowej w Sarnowie po raz kolejny stała się miejscem zmagań tanecznych. Ostatniego dnia listopada odbył się tam III Gminny Festiwal Tańca Ludowego pod patronatem wójta gminy Stanin Krzysztofa Kazany. Celem festiwalu było między innymi pielęgnowanie polskich tradycji i ochrona dziedzictwa narodowego, współpraca i integracja ze środowiskiem lokalnym, integracja dzieci z różnych placówek oraz wspomaganie dzieci w rozwoju uzdolnień, tworzenie warunków do odnoszenia sukcesu.

Uczestnicy festiwalu rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie klas I - III uczęszczających do placówek na terenie gminy. Dzieci w specjalnie przygotowanych na tę okazję strojach prezentowały tańce o charakterze ludowym i narodowym.

Po obejrzeniu wszystkich prezentacji jurorzy przyznali, że nie mieli łatwego zadania. Przewodniczący Karol Kłos zapewnił, że wszyscy są wygranymi. Wszystkie zespoły wykonały piękne tańce, precyzyjnie wykonane. Jury miało bardzo trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców, jednak by uczynić zadość formule konkursu, komisja musiała zdecydować, do kogo trafią nagrody. Decyzją jury w obu kategoriach trzy pierwsze miejsca zdobył:

I miejsce – ZS Tuchowicz „Jeżyki”
II miejsce – PSP Sarnów grupa „OB.”
III miejsce – ZS Stanin – Motylki i PSP Sarnów grupa „OA”
Wyróżnienie – PSP Sarnów grupa „OC”

I miejsce –PSP Sarnów klasa II
II miejsce – PSP Jeleniec klasy I - III
III miejsce – PSP im. St. Grafika Zagoździe kl. 1-3 i PSP Sarnów klasa III
Wyróżnienie – PSP Zastawie klasa III i PSP Sarnów klasa I

Uczestnicy Gminnego Festiwalu Tańca Ludowego otrzymali statuetki, dyplomy, słodkie upominki oraz nagrody rzeczowe dla grupy, a opiekunowie przygotowujący uczestników do udziału w konkursie otrzymali podziękowania. Statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundował wójt Krzysztof Kazana, a słodkie upominki radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Marek Kopeć. Dla wszystkich Rada Rodziców przygotowała kanapki, a rodzice upiekli przepyszne ciasta.

Koordynatorem konkursu była Katarzyna Filip, zaś współorganizatorami festiwali: Anna Król, Katarzyna Król i Olga Sosnowska.informacja i zdjęcia: Katarzyna Filip SP Sarnów

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.