Łuków

ŁOK: „Senioralne podróże po wysokiej kulturze”

Kultura Śr. 19.06.2024 10:17:11
19
cze 2024

Na ekranie Kina Łuków wyświetlany będzie film „Brzezina” w reżyserii Andrzeja Wajdy z 1970 roku. Jego projekcja będzie odbywać się w ramach zadania „Senioralne podróże po wysokiej kulturze”, który realizuje Łukowski Ośrodek Kultury. Projekt dedykowany jest seniorom z terenu powiatu łukowskiego.

Film „Brzezina” jest ekranizacją opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza. Osią fabularną filmu jest relacja między zgorzkniałym z powodu śmierci żony leśniczym Bolesławem (Daniel Olbrychski), a jego śmiertelnie chorym bratem Stanisławem (Olgierd Łukaszewicz), który zamierza spędzić w leśniczówce ostatnie miesiące swego życia. Brzezina wielokrotnie nawiązuje pod względem wizualnym do malarstwa Jacka Malczewskiego i symbolizmu. Zawiera też sceny nieobecne w pierwowzorze literackim, które uwypuklają jednocześnie porywczą osobowość Bolesława oraz witalność Maliny (Emilia Krakowska), o którą walczą obaj mężczyźni.

Film będzie można zobaczyć w Kinie Łuków w poniedziałek 24 czerwca o godzinie 11.30. Bezpłatne wejściówki są do odebrania w kasie Kina Łuków.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.