Łuków

Łuków w PRL-u

Kultura Pt. 10.05.2024 18:57:14
10
maj 2024

Wnętrze typowego peerelowskiego mieszkania, smaki i kuchnia PRL, gry w klasy, gumę, kapsle i bierki oraz łukowska Kronika Filmowa – to atrakcje, jakie czekać będą na uczestników tegorocznej Nocy Muzeów. Już po raz trzynasty organizują ją Muzeum Regionalne i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej, a patronuje jej m.in. Katolickie Radio Podlasie i portal Podlasie24.pl.

„Łuków w PRL-u” – to hasło tegorocznej Nocy Muzeów, która odbędzie się 18 maja. Uroczyste otwarcie imprezy zaplanowano na godzinę 18.00. Na początek odbędzie się wernisaż wystawy, na której zobaczymy wnętrze typowego peerelowskiego mieszkania. Przekraczając próg muzealnej sali przeniesiemy się w czasie i będziemy mogli obejrzeć wiele kultowych przedmiotów sprzed lat, takich jak kredens z kryształami, biurko ze słomianką na ścianie, tradycyjne fotele z ławą, radio, telewizor, gramofon, szklanki w koszyczkach, stare pieniądze, pocztówki, zabawki, kosmetyki i wiele innych.

Na tym oczywiście nie koniec. Podczas Nocy Muzeów zaplanowano również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Przedmioty z PRL-u” oraz wystawę zabytkowych pojazdów z tamtych lat przed budynkiem muzeum. Będzie można na niej zobaczyć takie auta jak duży fiat, maluch, warszawa, nysa, trabant itp. Nie zabraknie też smaków i kuchni PRL. Bufetowe zaserwują popularne w tamtym okresie: pasztetową, kaszankę, salceson, ogórki kiszone, paprykarz szczeciński, wafle, paluszki, krakersy, cukierki irysy i inne smakołyki, a wszystko popijemy tradycyjną kapslowaną oranżadą.

Podczas imprezy będzie też sporo atrakcji, szczególnie dla najmłodszych. Będzie gra w klasy, gumę, linkę, kapsle, bierki itp. Będzie też można skosztować prawdziwej wody gazowanej z saturatora, waty cukrowej i popcornu. Organizatorzy przygotowują też pokaz łukowskiej Kroniki Filmowej oraz zdjęć Łukowa i łukowskich zakładów pracy z lat 70-tych i 80-tych XX wieku.

Organizatorami wydarzenia są Muzeum Regionalne w Łukowie i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej. Patronat honorowy nad imprezą objęli starosta Dariusz Szustek oraz burmistrz Piotr Płudowski. Patronat medialny: Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.pl.informacja: Muzeum Regionalne w Łukowie
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.