Łuków

Łukowiacy i ich goście pokazali co potrafią ZDJĘCIA

Kultura Pon. 24.04.2023 07:42:47
24
kwi 2023

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy” oraz ich przyjaciele z „Ojcowizny” i „Kukułeczki” wystąpili przed łukowską publicznością. W niedzielne popołudnie podczas koncertu „Łukowiacy swojemu miastu” pokazali co potrafią.

Raz do roku Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy”, występuję – jak mówi nam dyrektor zespołu Grzegorz Rzymowski, przed najbardziej ulubioną publicznością. Są nią mieszkańcy Łukowa i okolic, którzy co roku licznie pojawiają się na koncercie „Łukowiacy swojemu miastu”. To koncert, na którym prezentują się wszystkie grupy łukowskiego zespołu – od najmłodszej do najstarszej, a także absolwenci. I tak też było w niedzielne południe 23 kwietnia. Aula I LO im. T. Kościuszki wypełniła się widzami po brzegi. Młodzi tancerze zaprezentowali się w kilkunastu układach choreograficznych. Po raz pierwszy na scenie wystąpili zaś najmłodsi „Łukowiacy”.

W tegorocznym koncercie na scenie pojawili się też przyjaciel „Łukowiaków”: Zespół Pieśni i Tańca „Ojcowizna” z Wilna oraz Zespół Pieśni i Tańca „Kukułeczka” z Daugavpils. Goście zaprezentowali zarówno tańce polskie, jak i tańce ludowe z Litwy i Łotwy.

Koncert „Łukowiacy swojemu miastu” to wydarzenie, podczas którego odbywa się także pożegnanie najstarszych tancerzy, którzy kończą już szkoły średnie. W tym roku pożegnano dziesięcioro z nich. Podczas koncertu dziękowano też panu Tadeuszowi Niewęgłowskiemu, który postanowił po 24 latach pracy dla „Łukowiaków” przejść na emeryturę.

Tegoroczny koncert za nami. A w przyszłym roku, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy” będzie obchodził jubileusz 25-lecia swojej działalności. Dyrektor Grzegorz Rzymowski już zapraszał na te wyjątkowe urodziny „Łukowiaków”.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.