Maciejowice: impreza na sto fajerek
sie 2021
Pierwsze Dni Maciejowic przejdą do historii jako wydarzenie kulturalne 2021 roku. Przez trzy dni w stolicy nadwiślańskiej gminy królowała rozrywka, sport, muzyka, słowem każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a koncert zespołu MIG ściągnął na maciejowicki rynek kilka tysięcy osób. Partnerem trzydniowego świętowania był samorząd województwa mazowieckiego.
- Dużo wystawnych stoisk z pyszną kuchnią lokalną, ciekawe rękodzieło, niezwykle gościnne Koła Gospodyń Wiejskich oraz mnóstwo innych atrakcji! Cieszę się, że mogłam porozmawiać z paniami z KGW oraz z innych miejscowych stowarzyszeń, a także z mieszkańcami. Atmosfera była świetna a występy artystyczne super! Zespól muzyczny z Sobolewa po prostu wymiatał! Tak zagrali Deep Purple, że oniemiałam! Młodzi chłopcy! Dziękuję za zaproszenie na wydarzenia wójtowi Tomaszowi Kwiatkowskiemu wraz ze współpracownikami. Gratuluję pomysłu i realizacji! Było świetnie - relacjonowała pobyt na Dniach Maciejowic senator Maria Koc.Wszystko rozpoczęło się 30 lipca. W piątek odbyły się warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, gra terenowa "Maciejowickie skarby" oraz wieczorny spacer po Maciejowicach z przewodnikiem. Następnego dnia, w sobotę odbyły się warsztaty rękodzielnicze, ceramiczne oraz oraz plastyczne "Studium martwej natury". Na maciejowickim rynku stanęły stoiska rękodzielnicze Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Maciejowice oraz wesołe miasteczko. Na obiektach sportowych GOSiR można było podziwiać panoramę Maciejowic z lotu balonem. Na estradzie koncertowali „Amatorzy Artyści”, a wieczorem kilka tysięcy ludzi bawiło się przy muzyce znanego zespołu MIG, była też zabawa ludowa i pokaz sztucznych ogni.
1 sierpnia odbył bieg "Cross z historią w tle" na dystansie 10 km. W rywalizacji wzięli udział profesjonalni biegacze i amatorzy. Zwycięzcą biegu został mistrz Polski (2021) w biegu na 5000 m Aleksander Wiącek, który dystans 10 km pokonał w 38 minut.
- Impreza pełna atrakcji, niezapomnianych wrażeń i fantastycznych spotkań z lokalnymi działaczami, m.in. z przedstawicielami Kół Gospodyń Wiejskich oraz władz gminy.
W ciągu dnia odbyły się warsztaty rękodzielnicze, ceramiczne, czy plastyczne. Na smakoszy czekały smaki lokalnej kuchni, a dla odważniejszych lot balonem na uwięzi. Wieczór zwieńczył zespół MIG. Cieszę się, że takie wydarzenia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Miałam przyjemność na własne oczy ujrzeć radość w ich oczach i pełne zaangażowanie we wspólnie spędzanych chwilach - wspomina Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego. - Włożyliśmy w to mnóstwo wysiłku i nasze serce. Ogrom pracy, który włożyliśmy w przygotowanie Dni Maciejowic zrekompensowała nam wasza frekwencja. Nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania- przyznaje dyrektor maciejowickiego ośrodka kultury Elżbieta Ostanek- Szczepanik. - To nasza wspólna praca zaowocowała tak wspaniałym wydarzeniem. Jesteście wielcy!- dodaje, zwracając się do swoich współpracowników przy organizacji wydarzenia.
Za zaakceptowanie pomysłu organizacji Dni Maciejowic, zielone światło do działań i wsparcie pomysłów Elżbieta Ostanek- Szczepanik dziękuje włodarzom gminy z wójtem Tomaszem Kwiatkowskim na czele. Podziękowania za wsparcie popłynęły również do członkini zarządu województwa mazowieckiego Janiny Ewy Orzełowskiej oraz do pań z Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały stoiska pełne smacznego i domowego jadła i wszystkich sponsorów.
Dni Maciejowic zorganizowane z wielkim rozmachem, z pewnością wpiszą się do kalendarza imprez kulturalnych nadwiślańskiej gminy, bo dobre trzeba kontynuować i propagować.
fot. GOK, opr. WJ
0 komentarze