Łuków

Nowy tydzień w Kinie Łuków

Kultura Pt. 31.05.2024 13:02:17
31
maj 2024

„Kicia Kocia w przedszkolu”, „Supersiostry”, „Strażniczka smoków”, „Puchatek: Krew i miód 2” oraz „Garfield” – to filmy jakie zobaczymy na ekranie Kina Łuków w dniach od 31 maja do 6 czerwca.

„Kicia Kocia w przedszkolu” to animacja produkcji polskiej z 2024 roku. Kontynuacja filmowych opowieści na podstawie uwielbianych książek Anity Głowińskiej. To propozycja przygotowana dla najmłodszych widzów i polecana jako pierwszy film w życiu dziecka na dużym ekranie. Historie są na tyle krótkie i dobrze zrealizowane, że nie sposób się na nich nudzić.

Kicia Kocia ponownie na wielkim ekranie. Rezolutna kotka już po raz czwarty zaprasza do kin na seanse pełne humoru, emocji oraz codziennych przygód. Animacje z kotką w roli głównej to dla dzieci nie tylko masa świetnej zabawy, ale przede wszystkim okazja do nauki cennych lekcji życiowych. Tym razem Kicię Kocię i jej przyjaciół – Packa, Adelkę i Julianka – czekają nowe perypetie. Razem z bohaterami spędzimy dzień w przedszkolu, zobaczymy, jak poznają nowych kolegów na placu zabaw i jak uciekają przed nagłym deszczem. Sympatyczna kotka pokaże nam także, jak uczy się jeździć na rowerze i jak pomaga dziadkowi zbudować szafkę dla babci. Na Kicię Kocię zawsze można liczyć! Dzięki Kici Koci dzieci dowiedzą się, jak wygląda typowy dzień przedszkolaka.

„Kicia Kocia w przedszkolu” w dniach od 31 maja do 6 czerwca o godz. 12:15. Czas: 42 minuty.„Supersiostry” to film sci-fi produkcji polskiej z 2024 roku. To nowa jakość filmów o superbohaterach w polskim kinie. Pełna akcji i efektów specjalnych opowieść science fiction o odwadze, determinacji i supermocach, które ma w sobie każdy z nas. „Supersiostry” to pełen widowiskowych efektów specjalnych film o superbohater(k)ach w reżyserii Macieja Barczewskiego. Wcielające się w tytułowe siostry Katarzyna Gałązka i Karolina Bruchnicka opowiedzą o tym, że mieć moce to jedno, sztuką jest je kontrolować.

Nastoletnia Ala (Katarzyna Gałązka) nie pasuje do otaczającego ją, prowincjonalnego świata. Wciąż się buntuje i działa na przekór ojcu (Grzegorz Damięcki), nauczycielowi fizyki w miejscowej szkole. Kiedy Ala przypadkiem odkrywa, że posiada supermoce i spotyka siostrę Lenę (Karolina Bruchnicka), o której istnieniu nie wiedziała, jej życie wywraca się do góry nogami – i to dosłownie. Tropem obdarzonych nadnaturalnymi mocami dziewczyn podąża Pułkownik (Marek Kalita) i jego niebezpieczny towarzysz Hektor (Mateusz Kościukiewicz) z tajnego Departamentu 92. Celem żołnierzy jest stworzenie potężnej broni nowej generacji. Aby ją zdobyć są w stanie wiele poświęcić, nawet życie sióstr. Czy po latach rozłąki Ala i Lena będą potrafiły połączyć siły i współpracować? Czy supersiostry ruszą na ratunek nie tylko sobie nawzajem, ale również światu?

„Supersiostry” w dniach od 31 maja do 6 czerwca o godz. 19:00. Czas: 1 godz. 45 minut.„Strażniczka smoków” to animacja produkcji hiszpańsko/chińskiej z 2024 roku. W starożytnych Chinach smoki żyły w przyjaźni z ludźmi. Niestety, ludzka chciwość zakończyła ten sojusz. Wiele lat później mała sierota Ping dba o ostatnią parę uwięzionych smoków. Dziewczynka pomaga swej opiekunce w pałacowym gospodarstwie. Próbuje też trzymać z dala od kłopotów niesforną przyjaciółkę, myszkę Hua Hua, która ciągle przeszkadza w obowiązkach. Pewnego dnia Ping dowiaduje się o swoim prawdziwym przeznaczeniu – musi uratować niezwykle cenne, smocze jajo. Dziewczynka, w towarzystwie starego smoka, wyrusza w pełną wyzwań podróż, by odnaleźć magiczną wodę. Tylko tam przychodzą bowiem na świat nowe smoki. Podczas tej niebezpiecznej przygody Ping znajdzie sposób na uwolnienie swej mocy i odkryje, że jest prawdziwą Strażniczką Smoków.

„Strażniczka smoków” w dniach od 31 maja do 6 czerwca o godz. 13:15. Czas: 1 godz. 39 minut.„Puchatek: Krew i miód 2” to horror produkcji brytyjskiej z 2024 roku. Żądny mordu Puchatek powraca w towarzystwie nowych przyjaciół, aby zgładzić nie tylko Krzysia, ale wszystkich pozostałych przy życiu uczestników pewnego urodzinowego przyjęcia sprzed lat. Pięć miesięcy po masakrze w Stumilowym Lesie, Krzyś próbuje wrócić do normalnego życia. Policja szuka domniemanych bestii w miejscu masowego mordu, ale większość okolicznych mieszkańców uważa Krzysia za prawdziwego sprawcę. Tymczasem chłopak podczas terapii wraca do dramatycznych wydarzeń z dzieciństwa, gdy podczas jego piątych urodzin, uprowadzona została grupa dzieci wraz jego bratem bliźniakiem.

Ukryty w głębi Stumilowego Lasu Puchatek wciąż pała rządzą zemsty. Wraz z nowymi, przerażającymi kompanami chce zgładzić nie tylko Krzysia, ale wszystkich pozostałych przy życiu uczestników urodzinowego przyjęcia sprzed lat. Dla niego krew jest słodka jak miód.

„Puchatek: Krew i miód 2” w dniach od 31 maja do 6 czerwca o godz. 21:00. Czas: 1 godz. 32 minuty.„Garfield” to animacja produkcji amerykańskiej z 2024 roku. Nowe filmowe przygody przezabawnego, ale leniwego i zapatrzonego w siebie rudego kota, bohatera popularnego komiksu. Garfield jest najbardziej znanym kotem na świecie. Jest leniuchem, który uwielbia lasagne i nie cierpi poniedziałków. Jego jedynymi pasjami są - jedzenie i spanie. Po nieoczekiwanym spotkaniu ze swoim dawno zaginionym ojcem - niechlujnym ulicznym kotem Vicem - Garfield i jego psi przyjaciel Odie zmuszeni są porzucić swoje doskonałe leniwe życie i dołączyć do Vica w zabawnym napadzie.

„Garfield” w dniach od 31 maja do 6 czerwca o godz. 15:00 i 17:00. Czas: 1 godz. 41 minut.Bilety na wszystkie filmy można kupić w kasie Kina Łuków oraz on-line.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.