Łuków

„Opowieści i spacery językowe” w Galerii PROwizorium ŁOK

Kultura Śr. 15.05.2024 07:27:45
15
maj 2024

Lekcja języka polskiego nie musi wyglądać zawsze tak samo. Można ją zorganizować na przykład w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury, gdzie otwarto właśnie niecodzienną wystawę „Opowieści i spacery językowe”.


Pierwsza wystawa „Opowieści z babcinego podwórka. Językowy spacer wśród nazw roślin i zwierząt w polszczyźnie” to propozycja szczególnie skierowana do uczniów z klasy I – III szkół podstawowych. Na wystawie można dowiedzieć się co nieco o tajnikach i zakamarkach dawnych wiejskich zagród oraz ogródków. Można znaleźć też odpowiedzi na pytania: skąd się wzięła nazwa pisklę i czy porzeczki rosną nad rzeczką?

Druga wystawa „Ze słownikiem do zoo. Językowa wycieczka po świecie nazw zwierząt w polszczyźnie” dedykowana jest nieco starszym dzieciom, z klas IV-VI szkół podstawowych. Ta ekspozycja odpowie na takie pytania: co łączy wielbłąda ze słoniem oraz czy płazy się płożą. To wiele ciekawostek i zagadnień językowych ze świata zwierząt.

Wystawy językowe można odwiedzić do 26 maja. Powstały one w ramach kampanii „Ojczysty - dodaj do ulubionych” Narodowego Centrum Kultury.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.