Łuków

Pani i Pan zapraszają do łukowskiego muzeum

Kultura Czw. 21.07.2022 15:23:08
21
lip 2022

Przed głównym wejściem do Muzeum Regionalnego w Łukowie stanęły dwie rzeźby. Powstały one podczas trwającego właśnie w muzeum pleneru rzeźbiarskiego odbywającego się pod hasłem „Dawni mieszkańcy Ziemi Łukowskiej”.

Jak co roku podczas wakacji w Muzeum Regionalnym w Łukowie trwa plener rzeźbiarski połączony z warsztatami. Odbywa się on pod hasłem „Dawni mieszkańcy Ziemi Łukowskiej”. Podczas pleneru powstały dwie postacie: kobiety i mężczyzny. „Autorami rzeźb są nasi lokalni rzeźbiarze: Krzysztof Osak z Łukowa i Krzysztof Pycka z Adamowa. Rzeźby te będą zapraszać do zwiedzania naszej placówki. Już zostały ustawione na głównych schodach prowadzących do muzeum” - mówi nam dyrektor Mariusz Burdach.
W czwartek 21 lipca na warsztaty rzeźbiarskie zaproszone zostały dzieci, młodzież i dorośli. Zajęcia poprowadzili Mieczysław Gaja i Krzysztof Pycka. Sztukę rzeźbienia odkrywali m.in. przed przedszkolakami z Przedszkola Miejskiego nr 2 oraz Przedszkola Bajkowy Raj, które z zainteresowaniem próbowały swoich sił w posługiwaniu się dłutem i młotkiem rzeźbiarskim.

A już po wakacjach w Muzeum Regionalnym odbywać się będą cykliczne spotkania w ramach Szkółki Rzeźbiarskiej. Zajęcia będzie prowadził Krzysztof Osak. Więcej szczegółów na ten temat już wkrótce.zdjęcia: podlasie24/Muzeum Regionalne w Łukowie
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.