Patronat medialny

Podróż do Afryki z Kazikiem

17
sty 2024

W poniedziałek, 5 lutego w pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim odbędzie się wyjątkowe spotkanie dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Uczestnicy razem z Łukaszem Wierzbickim autorem lektury dla klas pierwszych szkoły podstawowej pt. „Afryka Kazika” wyruszą w podróż do Afryki. Pisarz w ramach „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami” opowie o przygodach Kazimierza Nowaka. Spotkanie połączone z warsztatami podróżniczymi rozpocznie się o godzinie 11.00. Wstęp wolny.

Łukasz Wierzbicki zainspirowany opowieściami swojego dziadka odszukał i opracował przedwojenne reportaże Kazimierza Nowaka z wyprawy do Afryki. Opublikował je w książce „Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd”. Na podstawie tych reportaży powstały też opowiadania dla dzieci pt. „Afryka Kazika”. Dzięki nim najmłodsi mogą poznać prawdziwą historię podróżnika, który w latach trzydziestych XX wieku przemierzył Afrykę rowerem.

– Podczas warsztatów w Radzyniu będą barwne spotkania z mieszkańcami Afryki i dziką przyrodą, a także mrożące krew w żyłach, a niekiedy zabawne przygody. Z pewnością zainteresują każdego, kto jest ciekawy świata – powiedział Robert Mazurek, dyrektor ROK.

Na 50. edycję „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami” zapraszają Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek oraz Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, a także organizatorzy: Radzyński Ośrodek Kultury i działające przy nim Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik”.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują m. in. Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.pl.

Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest TUTAJ.
Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.