Kościół

Podsumowano 28 Prezentacje “Za kolędę dziękujemy” w Konstantynowie

Kultura Pon. 08.02.2021 10:20:13
08
lut 2021

31 stycznia był szczególnym dniem w działalności Gminnego Centrum Kultury w Konstantynowie. Tego dnia bowiem, na sali widowiskowej GCK, zorganizowane zostały 28. Prezentacje “Za kolędę dziękujemy” odbywające się 22 raz na poziomie powiatu bialskiego i po raz 9 na poziomie międzywojewódzkim.

Podsumowano 28 Prezentacje “Za kolędę dziękujemy” w Konstantynowie.

31 stycznia był szczególnym dniem w działalności Gminnego Centrum Kultury w Konstantynowie. Tego dnia bowiem, na sali widowiskowej GCK,  zorganizowane zostały 28. Prezentacje “Za kolędę dziękujemy” odbywające się 22 raz na poziomie powiatu bialskiego i po raz 9 na poziomie międzywojewódzkim.

Jak zawsze, celem prezentacji jest propagowanie tradycji i obrzędów regionalnej twórczości ludowej.  Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w kraju prezentacje musiały odbywać się bez udziału publiczności oraz z zachowaniem wszelkiego reżimu sanitarnego. Cały przebieg imprezy był transmitowany na żywo na kanale You Tube  Biper Tv.

Prezentacje rozpoczęły się o godzinie 13.00 krótkim wystąpieniem Romualda Murawskiego, wójta Gminy Konstantynów oraz Ilony Niewęgłowskiej, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Konstantynowie. Na scenie zaprezentowało się łącznie 103 osoby. Wśród nich soliści, instrumentaliści, zespoły śpiewacze, dzieci, młodzież, dorośli.

Prezentacje muzyczne, kolędą  “Gdy śliczna Panna”,  rozpoczęła Anielka Juszkiewicz z Konstantynowa, która zagrała na skrzypcach razem ze swoim dziadkiem Zdzisławem Marczukiem. Pan Zdzisław towarzyszył również podczas występu Zuzi Abramowskiej z Konstantynowa, z którą wspólnie wykonali na skrzypcach kolędę “Lulajże Jezuniu”. Swoim talentem pochwaliła się nastoletnia skrzypaczka z Leśnej Podlaskiej – Oliwia Spychel, grając dwie znane kolędy.

Na scenie nie zabrakło zdolnych pięknie śpiewających młodych mieszkańców gminy Konstantynów. Wśród nich znaleźli się Hanna Wyrzykowska i Bartłomiej Juszkiewicz z Konstantynowa, Dominika Stolarek z Zakalinek Kolonii oraz Magda Karczmarz z Zakanala. Wystąpiły również dwie grupy dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Konstantynowie. Zespół “Gwiazdeczki” to 6 dziewczynek, przygotowane przez Panią Sabinę Dencikowską, które zadebiutowały kolędą “Dzisiaj w Betlejem” wykonaną w języku rosyjskim. Natomiast dzieci z klasy III zaśpiewały pastorałkę “ Dawno temu”.

Wesoły występ wykonały zuchy z 34. Gromady “Strażnicy Tajemnic”  i harcerze z 21. Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej z Konstantynowa pod opieką Ilony Niewęgłowskiej, Agnieszki Żuk i Jana Hołuba. Schola dziecięca z Konstantynowa zaprezentowała się z akompaniamentem dwóch gitar akustycznych. Michalina Żuk i Wiktoria Panasiuk reprezentowały GOK Janów Podlaski. Wystąpiły z rytmicznym repertuarem, przygotowane przez opiekuna Piotra Kulickiego.

Ciekawy występ zaproponowała rodzina z Komarna. Radosław i Renata Pajor wraz z córkami wykonali kolędy z akompaniamentem organów elektrycznych i fletu. Województwo mazowieckie reprezentowały dwa zespoły: zespół “Marysieńki” ze Starych Szpaków oraz zespół “Korniczanie” z Galerii Wiejskiej w Starej Kornicy. GCK Konstantynów reprezentował zespół “Melizmat” oraz “Pogodna Jesień”, a także pracownicy tej instytucji Ilona Niewęgłowska, Marlena Chwedoruk-Nowicka i  Monika Dudek. Na scenie wystąpili również uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przy GOPS w Konstantynowie – Monika Charko i Piotr Kamiński. Dom Pomocy Społecznej w Konstantynowie reprezentowany był przez pracowników, którzy wystąpili jako Zespół “Zacisze”. Między występami na scenie miało miejsce uroczyste przekazanie Baszty z Kazimierza Dolnego. Mistrz Zdzisław Marczuk swoją już trzecią nagrodę przekazał do GCK  na ręce dyrektor Ilony Niewęgłowskiej.

Podczas prezentacji na sali widowiskowej mieściła się wystawa prac z 14. konkursu plastycznego “ Anioły i ozdoby bożonarodzeniowe”. Do konkursu wpłynęły prace od 89 uczestników indywidualnych i 4 grup twórczych. Podsumowaniem 3-godzinnych występów były gorące podziękowania wykonawcom, organizatorom i obsłudze medialnej, złożone przez wójta gminy, Romualda Murawskiego.Inf. pras.

KSkor/Js
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.