Ryki

Polska wieś ukazana na obrazach. Wernisaż Wiolety Rzążewskiej w Kłoczewie

Kultura Pt. 01.03.2024 17:46:43
01
mar 2024

29 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłoczewie odbył się wernisaż Wiolety Rzążewskiej, malarki pochodzącej z Puław, absolwentki Instytutu Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

Wernisaż rozpoczął się powitaniem gości, następnie dyrektor kłoczewskiego GOK-u Longina Cebulska przedstawiła osoby będące na scenie i rozpoczęła rozmowę z autorką obrazów. Wioleta Rzążewska opowiedziała o swojej twórczości i o swoich inspiracjach malarskich. Odniosła się też do tematu wsi, którą uwiecznia na swoich dziełach. - Maluję obrazy tematyki wsi, bo jest mi bliska. Maluję to, co znam, czyli swoje otoczenie – powiedziała. Według autorki, w malowaniu piękne jest to, że można uchwycić przemijanie.

Swoją wizją wsi za młodzieńczych lat podzieliła się zaproszona na to spotkanie pani Maria Bienias, śpiewaczka i znawczyni lokalnej tradycji. Opowiadała o sianokosach i o tym, jak wieś zmieniła się na przestrzeni lat. Muzycznym akcentem wernisażu były pieśni ludowe prezentowane przez zespół Kawęczyn.

Na zakończenie spotkania wójt Zenon Stefanowski podziękował wszystkim zebranym na scenie, wręczając upominkowe bukiety kwiatów, po czym wszyscy zgromadzeni udali się na poczęstunek przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie.

O malarstwie, z Wioletą Rzążewską rozmawiał nasz reporter Mateusz Biernacki.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Mateusz Biernacki

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.