Siemiatycze

Sobotni wieczór na mielnickim rynku

Kultura Niedz. 16.06.2024 09:32:07
16
cze 2024

Czerwcowy, sobotni wieczór na mielnickim rynku pełen był muzyki, teatru, dobrej zabawy. 15 czerwca Mielnik zaprosił mieszkańców i turystów na pierwszy w tym sezonie wieczór teatralno – muzyczny.

Zaczęło się od spotkania z teatrem dla dzieci. Plenerowy spektakl „Pinokio” przedstawił Teatr Forma. Młodzi widzowie (i dorośli też) z zainteresowaniem oglądali przygody drewnianego chłopca, a potem utrwalali to spotkanie robiąc pamiątkowe zdjęcia z lalkami. Kolejnym punktem był pokaz gigantycznych baniek mydlanych – zabawa na całego!

Potem przyszedł czas na muzykę. Z koncertem wystąpiło Bractwo Akordeonistów Siemiatyckich. Popularne melodie dały okazję, by potańczyć w plenerze. Tu znów z zaproszenia najgorliwiej skorzystały dzieci, chociaż i dorośli ruszyli na parkiet, a koncert zakończył się bisami.

Gdy zaczęło robić się ciemno, a mielnicki rynek rozświetlały kolorowe fontanny, rozpoczął się spektakl „Słońce na Wschodzie, na Zachodzie Księżyc. Sen o nocy letniej”, była to Parada Lampionów w wykonaniu aktorów A3Teatru, grupy określanej mianem – kolekcjonerów wzruszeń.

Jak zapowiada Michał Baranowski dyrektor GOKSiR w Mielniku, takich wydarzeń plenerowych będzie w tym roku więcej.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.