Sokołów

Spotkanie autorskie ze Stanisławem Florczakiem w Sokołowie Podlaskim

Kultura Wt. 30.01.2024 13:46:25
30
sty 2024

W piątek, 26 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Podlaskim odbyło się spotkanie autorskie ze Stanisławem Florczakiem oraz promocja jego tomiku poezji „W poszukiwaniu ciszy”.

Jest to już druga publikacja autora. Pierwszy tomik wierszy pt. „Jeszcze jedno spojrzenie” ukazał się w 2022 roku. Stanisław Florczak jest sokołowianinem, członkiem Klubu Literackiego „Erato”, laureatem wielu konkursów literackich.

Na wieczorze autorskim można było usłyszeć wiersze poety w interpretacji młodzieży zaprzyjaźnionej z Biblioteczną Grupą Teatralną „Wiraż”. Wystąpili: Katarzyna Środa, Emilia Mazańska, Agata Kwapisz oraz Mikołaj Sadłowski . Rozmowę z autorem w formie wywiadu prowadziła Bożena Mrozowska-Gozdołek – opiekunka Klubu Literackiego „Erato”.

Spotkaniu towarzyszył występ łochowskiej Grupy Muzycznej Po Słowie w składzie: Martyna Jakubik-Głowacz, Mirosław Cydejko, Jacek Chomontowski, Arek Rogala. Zespół wykonywał utwory do wierszy Stanisława Florczaka oraz Iwony Bernatowicz – polonistki, teatrologa, redaktorki Radia Ty i Ja. Pani Iwona jest autorką wstępu do tomiku poezji bohatera wieczoru. Według niej „to poezja od serca do serca, która swoją prostotą i prawdą dociera do każdego samotnego, nawet w tłumie człowieka. To jest smutek, którego nie można wyrazić łzami, ale można spróbować przelać na papier, opowiadając swoją historię”.

Na zakończenie spotkania można było zakupić tomiki wierszy Stanisława Florczaka oraz porozmawiać zarówno z autorem jak i z członkami zespołu Po Słowie.Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.