Łuków

„Teatr Dzieci” w Łukowskim Ośrodku Kultury ZDJĘCIA

Kultura Czw. 30.03.2023 11:46:54
30
mar 2023

W Łukowskim Ośrodku Kultury odbyły się dwa spektakle teatralne dla dzieci pt. „Koziołek Matołek wyrusza w świat”. Było to kolejne wydarzenie w ramach cyklu „Teatr Dzieci”. Przedstawienie w wykonaniu Teatru TAK z Radomia obejrzało blisko dwustu młodych widzów z przedszkoli i szkół z powiatu łukowskiego.

Sala widowiskowa Łukowskiego Ośrodka Kultury zapełniła się młodymi widzami w środę, 29 marca. Były to grupy zorganizowane z przedszkoli i szkół podstawowych z powiatu łukowskiego: Niepublicznego Przedszkola „Pozwalamy Dzieciom” w Łukowie, Przedszkola Integracyjnego nr 1 w Łukowie, Przedszkola w Dąbiu, Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Adamowie oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Stoczku Łukowskim.

Przedstawienie „Koziołek Matołek wyrusza w świat” to adaptacja znanej wszystkim dzieciom historii Koziołka Matołka, stworzonej przez Kornela Makuszyńskiego. Koziołek szukał po całym świecie Pacanowa, czyli jedynego miejsca w świecie, gdzie jakoby podkuwają kozy. Przygody były oczywiście niezwykłe i absolutnie nieprawdopodobne, a Koziołek Matołek bardzo sympatyczny, łatwowierny, śmieszny, niezdarny i dobrotliwie naiwny.

Spektakl był interaktywny i z elementami języka anielskiego. Wszystkie dzieci wraz z uczestnikami warsztatów wzięły udział we wspólnym marszu do Pacanowa, nauczyły się tańca animacyjnego, odbyły podróż samolotem oraz zaproszone na scenę rapowały z Koziołkiem Matołkiem. Na koniec oczywiście nie zabrakło wspólnego zdjęcia z bohaterami przedstawienia.


informacja i zdjęcia: ŁOK
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.