Łuków

Uczniowie I LO na międzynarodowym spotkaniu w Herne

Kultura Śr. 24.05.2023 11:38:51
24
maj 2023

Chór „Lutnia” z I LO im. T. Kościuszki w Łukowie oraz licealiści z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy” goszczą właśnie u swoich przyjaciół w Herne. Zwiedzają, ćwiczą, a punktem kulminacyjnym tej wizyty ma być koncert trzech chórów i orkiestry: z Niemiec, Izraela i Polski.

Blisko 120-osobowa grupa licealistów i ich opiekunów wyjechała do Herne w późny sobotni wieczór 20 maja. Na miejsce dotarli następnego dnia, po 17 godzinach podróży. Uczniowie z chóru „Lutnia” zamieszkali u rodzin uczniów Hiberniaschule z Herne. „Łukowiacy” zostali zakwaterowani w szkole. Od poniedziałku 22 maja młodzież bierze udział w różnorodnych warsztatach m.in. w szkolnej kuźni. Jest też czas na integrację poprzez sport. Były piłkarskie rozgrywki pomiędzy drużynami z Polski, Izraela i Niemiec, które wygrali licealiści z „Kościuszki”. Był też wspólny wypad do centrum rozrywki, gdzie grano w siatkówkę plażową oraz korzystano z wodnych atrakcji w aquaparku. Przed nimi jeszcze zwiedzanie muzeum i wyjazd na wycieczkę do Kolonii.

Każdego dnia odbywają się także próby chóru. Wszyscy pod czujnym okiem lidera projektu międzynarodowej współpracy pomiędzy szkołami z Łukowa i Herne, Eckarta Fuckerta, przygotują się do koncertów, które odbędą się w najbliższy czwartek. Najpierw chórzyści i muzycy oraz „Łukowiacy” wystąpią przed uczniami z Hiberniaschule, a następnie popołudniu odbędzie się koncert dla mieszkańców gościnnego Herne.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.