Radzyń Podlaski

Wernisaż prac Arkadiusza Kulpy w Parczewskim Domu Kultury

01
lip 2023

W piątek, 30 lipca w Parczewskim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy Arkadiusza Kulpy. W jasnym wnętrzu galerii zaprezentowane zostały rysunki i malarstwo artysty. Przybyła licznie publiczność mogła podziwiać talent malarza, gdyż prace są rzeczywiście godne uwagi.

- Arek mieszka i pochodzi z Radzynia. Jest też naszym przyjacielem, spotykamy się na różnych wernisażach. Poza tym Arek bardzo się udziela społecznie. Zaprosiliśmy go na wystawę, gdyż był u nas ostatni raz 12 lat temu. Jestem naprawdę zaskoczona, ponieważ wystawa jest wspaniała – informuje Krystyna Kodym dyrektor Parczewskiego Domu Kultury.

Kobiety, skrzaty, bajkowe domy oraz przesycone intensywnymi barwami sceny przywodzą na myśl dziecięce sny i wyobrażenia, ale także przemyślenia i lęki autora.
- Maluję już ponad 20 lat. To jest taki mój drugi zawód, którym pasjonuję się od dziecka. Ale to więcej niż pasja. To mnie relaksuje i przy tym odpoczywam. To zajmuje mi cały mój wolny czas. Biorę udział w wystawach zbiorowych, organizuję swoje wystawy, biorę udział w różnego rodzaju konkursach i w plenerach malarskich. Tytuł wystawy w Parczewie to „Wstęp wolny”. Oznacza to wpuszczenie widzów do tego co robię, co myślę. To są obrazy z kilku ostatnich lat, które ukazują moje pasje, przemyślenia, lęki – opisuje autor wystawy.

Arkadiusz Kulpa – artysta, malarz, kopista, pisarz ikon urodził się 27 lutego 1976r. Jest absolwentem prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Aktywnie działa w lokalnych środowiskach kulturalnych. Uczestniczył w projektach i wystawach spajających różne rodzaje sztuk, takie jak ikona i fotografia. To unikalny artysta, który swoją wyobraźnię przenosi na płótna w niezwykle barwny, odważny czasem nostalgiczny sposób. Od 2014 roku prowadzi w Radzyniu Podlaskim Galerię „Oranżeria”, działająca przy Radzyńskim Ośrodku Kultury.

Jak podaje Agencja Pastel con Arte, która opiekuje się artystą, w tym roku planowane są wystawy jego prac w Polsce (Motycz, Lublin, Warszawa, Nałęczów) oraz za granicą (Londyn, Bruksela).

Wystawa w PDK-u potrwa do 7 lipca.


0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.