Na antenie radia

O tym się mówi: ksiądz kanonik Andrzej Kieliszek o ważnej dla parafii inwestycji

08
mar 2024

Gościem audycji „O tym się mówi” w piątek, 8 marca był ksiądz kanonik Andrzej Kieliszek, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie. Rozmawialiśmy z nim na temat prac remontowych i konserwatorskich, które wkrótce rozpoczną się w świątyni oraz w tzw. klasztorku.

Parafia Podważenia Krzyża Świętego w Łukowie za pośrednictwem Starostwa Powiatowego otrzymała w ubiegłym roku promesę w wysokości ponad 2,8 mln zł z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Pieniądze zostały przyznane na przeprowadzenie prace remontowych i konserwatorskich zespołu klasztornego pobernardyńskiego z przełomu XVII i XVIII wieku, czyli kościoła i klasztoru. Pod tą ogólną nazwą kryją się trzy konkretne zadania: przeprowadzenie prac budowlanych i remontowych krypt kościoła, remont strefy przyziemia elewacji kościoła wraz z przebudową schodów zewnętrznych oraz generalny remont tzw. „klasztorka” stanowiącego południowo – zachodnią część budynku poklasztornego.

Przygotowania do realizacji tych zadań trwały kilka miesięcy. Dziś już wszystkie niezbędne dokumenty zostały zgromadzone. Są projekty, kosztorysy, zgoda konserwatora oraz pozwolenie na budowę. Przed parafią oraz przed Starostwem Powiatowym, które pośredniczy w przekazywaniu promesy i uczestniczy w procesie inwestorskim, ostatnie zadanie: wybór wykonawców.

Jak mówił nam na antenie ksiądz kanonik Andrzej Kieliszek, liczy on na to, że do końca tego roku wszystkie zaplanowane prace zostaną wykonane. Z gościem audycji „O tym się mówi" rozmawiała Anna Kupińska.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.