Dzień Babci i Dziadka

Przeczytaj Niedz. 21.01.2024 07:34:17
21
sty 2024

W dniach 21-22 stycznia w Polsce oficjalnie obchodzimy Dzień wszystkich Babć i Dziadków. Te dwa święta obchodzone są w naszym kraju od 1964 roku. Dzień Babci i Dziadka świętuje się także w różnych krajach na świecie, w każdym w innym czasie. Pozostaje jednak wspólne przesłanie celebrowania tych dni: podziękowanie wszystkim Babciom i Dziadkom za ich obecność, wychowanie oraz opiekę i troskę.

W piątek, 19 stycznia podopieczni Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas Diecezji Siedleckiej w ramach zajęć plastycznych wykonali ręcznie dekorowane laurki z okazji zbliżającego się święta swoich Babć i Dziadków. W zajęciach uczestniczyły dzieci w wieku 7-12 lat.

O swoich dziadkach i o tym co przygotowali z okazji Dni Babci i Dziadka opowiedzieli Katarzynie Chacińskiej uczestnicy ferii zimowych w Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas Diecezji Siedleckiej.


Rola babci i dziadka w życiu każdego dziecka jest bardzo ważna. To właśnie dziadkowie są filarem dla dzieci, uczą ich na temat rodzinnych tradycji, szacunku do osób starszych oraz dostrzegania potrzeb innych osób. To dziadkowie są ogniwem rodziny, scalają i zbliżają do siebie kolejne pokolenia. Nie można zapomnieć także o roli babci i dziadka i ich pomocy w wychowaniu wnuków. Babcia i Dziadek wielokrotnie wspomagają rodziców w opiece nad pociechami. Przekazują im także cenne wartości na temat tego, co jest tak naprawdę ważne w życiu, uczą ich wrażliwości i szacunku. Z tego powodu właśnie warto co roku celebrować Dzień Babci i Dziadka, bo rola ich jest naprawdę nieoceniona.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.