Garwolin

10 firm chce projektować most na Wiśle

Region Śr. 07.10.2020 11:43:00
07
paź 2020

5 października minął termin składania ofert na budowę mostu na rzece Wiśle pomiędzy Antoniówką Świerżowską a Świerżami Górnymi wraz z drogami dojazdowymi wraz z nadzorem autorskim. Do przetargu przystąpiło 10 firm z całej Polski.

Postępowanie przetargowe dotyczyło dwóch części. Pierwsza z nich dotyczyła części dokumentacyjnej projektu, a mianowicie mostu z drogami dojazdowymi do DK79 po stronie kozienickiej i DW801 po stronie garwolińskiej. Do tej części przetargu wpłynęło 10 ofert, m.in. z Warszawy, Poznania, Wrocławia, Gdańska, Krakowa, Rzeszowa. Oferenci przedstawili różne ceny brutto za wykonanie określonego w ofercie zadania, od ponad 5 163 540 zł /Multiconsult Polska sp. z o.o/ do 9 313 560 zł /Egis Poland sp. z o.o./.


Do części nadzoru nad opracowaniem projektu budowy mostu i dróg dojazdowych nie wpłynęła żadna oferta. - Jeżeli będzie wyłoniony w postępowaniu przetargowym wykonawca, czyli pracownia projektowa, przystąpi ona do realizacji przedmiotu zamówienia. Projektowanie będzie trwało ponad trzy lata. Mamy nadzieję, że zakończy się pozytywnie już uzyskaniem decyzji zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, która umożliwi nam przystąpienie w ciągu trzech lat do już konkretnej budowy mostu z drogami dojazdowymi- informuje Marek Jonczak, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Garwolinie.


WJ/Garwolin [ja]

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.