Łuków

Akcja „Prędkość” na drogach powiatu łukowskiego

Region Pt. 19.04.2024 10:17:35
19
kwi 2024

Dziś, 19 kwietnia na drogach powiatu łukowskiego policjanci prowadzą ogólnopolską akcję „Prędkość”. Kontrolowana jest prędkość kierujących pojazdami zarówno statycznie, jak i dynamicznie, przy użyciu mierników prędkości i videorejestratorów. W działaniach zaangażowani są przede wszystkim policjanci z łukowskiej drogówki, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom na drodze.

Prowadzone przez policjantów wzmożone działania oraz codzienna ich służba dowodzą, że niestety nie wszyscy kierujący przestrzegają ograniczeń prędkości. Wypadki, których przyczyną jest nadmierna prędkość generują najwięcej ofiar śmiertelnych. Nadmierna prędkość zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pieszym i rowerzystom, których nie chroni karoseria samochodu.

Dzisiejsza akcja „Prędkość” prowadzona jest w całym kraju. Należy więc spodziewać się większej liczby patroli na drogach. - Od rana na drogach powiatu łukowskiego kontrolujemy prędkość kierujących pojazdami zarówno statycznie przy użyciu mierników prędkości jak i dynamicznie przy użyciu videorejestratorów. Bierzemy pod uwagę szczególnie te miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. W działaniach zaangażowani są przede wszystkim policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom na drodze. Kierujący, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów, a zwłaszcza ci, którzy rażąco przekroczą dozwolone limity prędkości, muszą liczyć się z konsekwencjami – informuje łukowska policja.

4 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Xyz-CrV Sob. 20.04.2024 03:51:33

No to trzeba za wczasu zwolnić.

obserwator Pt. 19.04.2024 07:00:15

Codziennie taka akcja powinna się odbywać. Na drogach gminy Łuków, dosłownie szaleństwo prędkości kierowców.

Lolo1 Niedz. 21.04.2024 05:26:49

To nie policja, to zomo...

oni raczej Pt. 19.04.2024 06:42:51

czatują na kierowców którzy wjadą na teren z prędkością 62 km. skandal Policja