Kościół

Bal karnawałowy w Olszycu /ZDJĘCIA, FILMY/

14
lut 2022

Tańce, śpiewy, występy zespołów ludowych – tak w kilku słowach można opisać bal karnawałowy zorganizowany w sobotę, 12 lutego w Olszycu przez Koło Przyjaciół KRP Domanic oraz Koło Gospodyń Wiejskich Olszynianki.


Na początku karnawałowego spotkania głos zabrała Małgorzata Sekulska, prezeska Koła Przyjaciół w Domanicach. – Witam serdecznie wszystkich gości. Cieszę się bardzo, że jesteśmy tutaj wszyscy razem. Dziękuję Wam za to, że zostaliście w domu przed telewizorem, laptopem czy telefonem – podkreśliła.

Kilka słów do obecnych skierował ks. kanonik Tomasz Czarnocki, proboszcz parafii Nawiedzenia NMP w Domanicach. – Cieszę się, że w naszej parafii to spotkanie się odbywa. Wiem, że przyjechały zaprzyjaźnione koła. Podczas epidemii często doświadczaliśmy samotności. Mamy nadzieję, że wszystko zmierza ku normalności i będziemy mogli się cieszyć swoją obecnością – powiedział.

Następnie ks. Paweł Broński, opiekun Kół Przyjaciół, który podziękował gospodarzom za organizację spotkania, a gościom za przybycie. – W imieniu dyrekcji i opiekunów Kół Przyjaciół Radia Podlasie dziękuję za to, że zechcieli się Państwo tutaj spotkać. W ostatnim czasie bardzo brakowało nam okazji do spotkań, korzystajmy z  tego, że możemy się spotkać i bawić – dodał. W spotkaniu karnawałowym wziął udział ks. Dariusz Denisiuk, który przez wiele lat opiekował się Kołami Przyjaciół, a obecnie jest dyrektorem Diecezjalnego Biura Pielgrzymkowego ARKA. Po oficjalnych powitaniach i przemówieniach uczestnicy odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Występ zespołu ludowego Trzy Pokolenia otworzył część artystyczną spotkania. Rytmiczne przyśpiewki, zaprezentowane przez mieszkańców Domanic wprowadziły wszystkich w dobry nastrój. Publiczność podziękowała zespołowi gromkimi brawami.

W czasie zabawy karnawałowej pojawił się akcent poetycki. Irena Groblewska-Andrzejewska przeczytała wiersze, które napisała po osiedleniu się w Emilianówce. 

Na scenie wystąpił zespół Moko-Bęc, który tworzą m.in. słuchaczki z Koła Przyjaciół KRP w Mokobodach. Każdy zaprezentowany utwór był hojnie nagradzany brawami. Jak przystało na bal, nie mogło zabraknąć na nim tańców. Nikogo nie trzeba było zachęcać do wspólnej zabawy. O oprawę muzyczną spotkania zadbał Jacek Sekulski.


Tort karnawałowy przygotowała Barbara Branowska z Koła Przyjaciół KRP w Suchożebrach. Przedstawiciele rozgłośni serdecznie dziękują Małgorzacie Sekulskiej, prezesce Koła Przyjaciół KRP w Domaniach, Annie Osińskiej z KGW Olszynianki i wszystkim słuchaczom za organizację wspaniałego karnawałowego spotkania.


FILMY

Js
0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.