"Bezpieczna droga" na ryckich drogach

lip 2025
Wakacje w pełni, a to oznacza zwiększony ruch na drogach. W związku z nadchodzącym weekendem, który jak co roku wiąże się z falą wyjazdów i powrotów z wakacyjnych podróży, policjanci z Ryk zapowiadają akcję pod nazwą „Bezpieczna droga”.
Już w piątek, 11 lipca, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego będą prowadzić wzmożone kontrole na terenie powiatu ryckiego. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego i ograniczenie liczby wypadków.Policjanci zapowiadają, że szczególną uwagę będą zwracać na:
- przekraczanie dozwolonej prędkości – to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych,
- nieprawidłowe wyprzedzanie – jeden z najniebezpieczniejszych manewrów, jeśli jest wykonywany zbyt pochopnie,
- trzeźwość kierowców – kontrole będą obejmować badania na obecność alkoholu i narkotyków,
- korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz prawidłowy przewóz dzieci w fotelikach,
- zachowanie wobec pieszych, rowerzystów i innych niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy są szczególnie narażeni na obrażenia w razie kolizji.
Policja przypomina również o kilku podstawowych zasadach przed wyjazdem:
- Sprawdź stan techniczny pojazdu – nawet drobna usterka może mieć poważne skutki.
- Zaplanuj trasę wcześniej, uwzględniając prognozy pogody i aktualne informacje drogowe.
- Rób przerwy w podróży – po 2–3 godzinach jazdy warto zatrzymać się na krótki odpoczynek.

na podst. inf. pras. KPP Ryki/ asp. Łukasz Filipek
fot. KPP Ryki
0 komentarze