Biała Podlaska

Biała Podlaska: Jarmark Michałowy i stulecie PZŁ

Region Sob. 23.09.2023 15:55:59
23
wrz 2023

Stoiska rękodzielnicze, biżuteria, produkty regionalne, zespoły ludowe oraz stulecie Polskiego Związku Łowieckiego z okręgu Biała Podlaska. To wszystko czekało na mieszkańców, którzy przyszli 23 września na Plac Wolności.

Jarmark Michałowy to jedno z wydarzeń odbywających się pod koniec września, które na stałe wpisane jest w kalendarz imprez miejskich. Związany jest z obchodzonymi 29 września imieninami św. Michała Archanioła – patrona Białej Podlaskiej.

Jak co roku na Plac Wolności przybyło kilkudziesięciu wystawców, którzy prezentowali swoje wyroby m.in. chleb na naturalnych składnikach, swojskie wędliny czy najlepsze miody, ale także wyroby rękodzielnicze tj,. maskotki, czapki i torebki wełniane, ozdoby z drewna i ceramiki, obrazy i wiele, wiele innych.

Tegoroczny Jarmark Michałowy to także oficjalna część obchodów 100-lecia istnienia Polskiego Związku Łowieckiego, a także koncert muzyki myśliwskiej w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Muzyki Myśliwskiej PZŁ pod kier. Mieczysława Leśniaka.

Na scenie podczas jarmarku zaprezentowały się także lokalne zespoły ludowe i śpiewacze z terenu miasta i sąsiednich miejscowości.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.