Siemiatycze

Blokady rolników na DK19

06
mar 2024

To już kolejny tydzień ogólnopolskiego strajku rolników i kolejne blokady na drogach. Protest rolników to sprzeciw wobec unijnej polityki rolnej nazwanej Zielonym Ładem oraz brak zgody na niekontrolowane wwożenie do Polski produktów rolnych z Ukrainy.

Chociaż w samych Siemiatyczach żadnej blokady nie zapowiedziano, to wybierając się w podróż należy uwzględnić, że pojawiają się one na trasie i dotyczyć mogą głównych dróg, w tym DK19.

Blokady można napotkać na trasie Siemiatycze – Białystok. Już o godzinie 5.00 w środę, 6 marca rolnicy zblokowali dwa miejsca w Bielsku Podlaskim, jedno to skrzyżowanie dróg prowadzących w kierunku Siemiatycz i Brańska (skrzyżowanie ul. Brańskiej i ul. Wojska Polskiego), drugie na drodze krajowej nr 19 na wyjeździe w kierunku Białegostoku (skrzyżowanie ul. Białostockiej z ul. Ekologiczną). Zapowiadano też protest na Rondzie Rzeczpospolitej Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim, jednak z blokowania tego miejsca rolnicy zrezygnowali.

Blokada w Bielsku Podlaskim potrwa do czwartku, 7 marca do godziny 17.00.

Po raz kolejny rozpoczęła się tygodniowa blokada w okolicach mostu na Bugu w Kózkach na drodze krajowej nr 19, a więc na trasie z Siemiatycz do Siedlec czy Lublina. Tu protest będzie od 6 do 13 marca (zakończenie zaplanowano 13 marca o godzinie 16.00). Samochody są przepuszczane co 2 godziny przez 5 minut. Zapewniono przejazd pojazdów uprzywilejowanych i autobusów szkolnych.

By ominąć tę blokadę należy jechać przez Drohiczyn, potem auta osobowe mogą kierować się w kierunku Korczewa, a samochody ciężarowe muszą jechać dalej przez Sokołów Podlaski.

Rolnicy z powiatu siemiatyckiego nie dołączają do żadnej z okolicznych blokad. Jak udało nam się ustalić około 100 osób z powiatu bierze dziś udział w protestach w Warszawie. Już rano pojechali oni do stolicy autokarami. W Warszawie główne zgromadzenia odbędą się przed Sejmem i Kancelarią Premiera.Protest w Warszawie, zdjęcia nadesłane przez czytelnika.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

6 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
floyd44 Czw. 07.03.2024 08:25:05

I prawidłowo. Oby tylko POlicja nie rzucała kostką brukową ...

Agamemnon Pon. 11.03.2024 21:13:59

Pislicja tylko kobiety bije

Zosia Czw. 07.03.2024 09:56:17

A czemu pan protestujący ukrywa się za flagą? Wstydzi się ? a może nie jest rolnikiem ?

Polak Czw. 07.03.2024 13:42:34

A jak ma inaczej trzymać tą flagę aby napis był widoczny?

Wacław Biały Czw. 21.03.2024 10:43:33

Jak protestującym rolnikom się nie wiedzie, to blokują innym np. dojeżdżającym do pracy, czy firmie budowlanej dojazd na budowę, ale jak np. tej firmie by się nie wiodło, to nikt się nie ujmie, rząd nie pomoże, a blokady nikt z nas nie zorganizuje.... poza tym, jestem przeciwko pestycydom i opryskom, wolę jabłko z robakiem niż z pestycydami, a mięso bez antybiotyków i świnie nie karmione chemią... protestujący rolnucy to tak jak górnicy, im wszystko wolno, demonstrować, blokować, wyrywać kostkę z chodnika, palić opony (to głupie ich zatruwanie atmosfery), obrażać innych z powodu np. koloru włosów (rudy), generalnie protestujący rolnicy, to grupa ludzi myśląca, że tylko ich interes liczy się na świecie i najważniejsze, żeby kasy było dużo, dużo, a zdrowie ludzi to co tam, nieważne, ważna kasa, duże brzuchy, nowe traktory jak ciężarówki, podwórka wyłożone kostką, a to wszystko dzięki Unii, którą tak bardzo krytykują, ale dopłaty, dotacje itp. to już im nie śmierdzą, kasę brać, brać a przy okazji narzekać, jaka to Unia zła ...

REALISTA Czw. 21.03.2024 13:36:40

jechałem dzisiaj przez kilka wsi i co? prawdziwi rolnicy Ursusami pracują w polu: opryski, obornik, orka itp. Protestuje ekstrema rolnicza która sama nie wie o co chodzi, głównie siać niepokój i zamęt. Owszem należy się poważny dialog ale i zrozumienie, że kiedyś popełniono błędy, które trzeba naprawić a nie anarchia i rozróby