Łuków

Bullerbyn. W Łukowie rusza edukacja domowa realizowana w grupie

Region Czw. 27.07.2023 18:15:40
27
lip 2023

"Jesteśmy grupą rodziców, która chce mieć świadomy wpływ na naukę swoich dzieci. Ze względu na to, iż jesteśmy aktywni zawodowo, nie mogliśmy zająć się osobiście edukacją naszych dzieci. Z tego względu powstała inicjatywa zgromadzenia w jednym miejscu grupki, która będzie wspólnie odkrywać świat nauki pod pieczą doświadczonych nauczycieli" - napisali do nas inicjatorzy tzw. edukacji domowej, która rusza w Łukowie.

Jak twierdza, zależy im na tym, by dzieci mogły w jak największym stopniu wchodzić w arkana nauki poprzez doświadczanie, własne obserwacje, eksperymentowanie. Wychodzą z założenia, że nauka może być ekscytująca, a dziecko może czuć ogromną radość w jej nabywaniu, nie traktując jej jako obowiązek. W tym celu w Łukowie zostanie powołana grupa Bullerbyn, w której będą prowadzone zajęcia z zakresu edukacji wczesnoszkolnej. Poprowadzi ją doświadczona nauczycielka. Jednym z założeń grupy jest odejście od prac domowych. Jeżeli będą się one pojawiały to jedynie w formie funkcjonalnej, tak by dzieci mogły zastosować je w codzienności. Nie będzie też oceniania, by normy oraz rywalizacja, nie były wyznacznikiem dla nauki, a motywacja wewnętrzna i naturalna ciekawość świata.

Pod koniec każdego roku szkolnego dzieci będą podchodziły do egzaminów klasyfikacyjnych. Przeprowadzi je nauczyciel prowadzący edukację wczesnoszkolną, na podstawie arkuszy przesłanych przez szkołę, do której są zapisane dzieci. Będą miały możliwość zmierzenia się z formą sprawdzania, jaką jest egzaminem, co da im doświadczenie na przyszłość (egzamin ósmoklasisty, egzamin maturalny). Po zakończonym roku szkolnym dzieci otrzymają świadectwa.

Obok zajęć wynikających z podstawy programowej (edukacja wczesnoszkolna, język nowożytny - język angielski) dzieci będą miały możliwość korzystania z zajęć Montessori, które poprowadzi doświadczony nauczyciel w zakresie tej metody. Edukacja ma się przekładać na życie, tak by dzieci zdobytą wiedzę umiały zastosować w codzienności.

Dzieci będą miały możliwość korzystania ze świetlicy, a także z zajęć dodatkowych.Inf. pras.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

4 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Małgorzata Pon. 31.07.2023 20:16:52

Jakaś dziwna te koncepcja edukacji domowej. Czyli masz dziecko w edukacji domowej i ono ni uczy się w domu tylko w grupie?

Sierpień Pt. 28.07.2023 08:58:47

Cały rok bez ocen, a na koniec bach w dzieci egzaminem, testem.

Łukowiak Pon. 31.07.2023 15:26:42

W Łukowie powinna powstać dobra elitarna szkoła prywatna dla małych grup dzieci. Na pewno chętni by się znależli. Tylko trzeba odważnego, coby taką szkołę zorganizował?? Jeżeli są prywatne przedszkola i to super funkcjonuje, to prywatna szkoła też by wypaliła.

Karolina Czw. 29.02.2024 10:48:55

Jestem za 👍