Bielsk Podlaski

Chciała pracować w Holandii, została oszukana

22
lut 2024

Do Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim zgłosiła się mieszkanka powiatu i poinformowała, że została oszukana. Na jednym z portali społecznościowych kobieta znalazła ciekawą ofertę pracy w Holandii. 49-latka miała tam pracować w magazynie z odzieżą. Kobieta ustaliła szczegóły z ogłoszeniodawcą, a następnie na podane przez niego konto wpłaciła tysiąc złotych za przejazd dwóch osób. Wówczas kontakt z pośrednikiem się urwał, a pieniędzy nie odzyskała.

Do bielskich policjantów zgłosiła się oszukana mieszkanka powiatu. Jak ustalili mundurowi, kobieta na jednym z portali społecznościowych znalazła ciekawą ofertę pracy w Holandii. Skontaktowała się telefonicznie z ogłoszeniodawcą i szybko ustaliła z nim warunki. Okazało się, że wyjazd zaplanowany jest za parę dni. 49-latka miała pracować w magazynie z odzieżą jako komisjoner. Razem z kobietą miał również wyjechać jej znajomy. Na polecenie rzekomego pośrednika, kobieta wpłaciła na jego konto tysiąc złotych jako opłatę za przejazd dwóch osób do Holandii. Rozmówca przekazał mieszkance powiatu bielskiego dane przewoźnika z Gdyni. Niestety, podany przez niego numer nie odpowiadał, urwał się również kontakt z pośrednikiem pracy. Pokrzywdzona nie odzyskała wpłaconych pieniędzy i sprawę zgłosiła policjantom.

Oszuści, korzystając z popularnych portali społecznościowych, podają się za agencje pośrednictwa pracy i publikują oferty w internecie. Zazwyczaj wywierają presję czasu i przekonują, że trzeba szybko z niej skorzystać, ale także ponieść koszty. Policja przestrzega przed łatwowiernością i apeluje o dokładne sprawdzanie ofert pośredników.

Źródło: KPP Bielsk Podlaski
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.