Kraj

Co dalej z zakazem handlu w niedzielę?

Region Pt. 14.06.2024 14:21:15
14
cze 2024

W Sejmie trwa debata nad poselskim projektem Polski 2050 dotyczącym zmian w zakazie handlu w niedziele. Handlowe byłyby dwie niedziele w miesiącu - pierwsza i trzecia. Negatywne uwagi do projektu zgłosili zarówno przedstawiciele pracowników, jak i organizacje zrzeszające sieci handlowe. Komisja Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski stanowczo opowiedziała się za zachowaniem aktualnej ustawy o handlu w niedzielę.

Biskupi podkreślają, że nie oznacza to całkowitego zakazu handlu w niedziele i nie powoduje braku dostępu do produktów pierwszej potrzeby.

- Utrzymanie obecnego porządku prawnego będzie wyrazem szacunku rządzących dla praw człowieka, w tym prawa każdego obywatela do odpoczynku i organizowania go wedle własnych potrzeb – mówią członkowie Komisji.

Jak podkreślają osoby wierzące, niedziela jest czasem dla Boga i rodziny. Jest okazją do świętowania różnych okoliczności, dzielenia się swoją obecnością oraz sposobnością do odpoczynku i regeneracji sił. Mieszkańcy naszego regionu uważają, że obecna liczba niedziel handlowych jest wystarczająca.

Zachęcamy do wysłuchania naszej sondy:
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.