Siemiatycze

Dorota Łapiak – Honorowym Obywatelem Ciechanowca

Region Pt. 09.06.2023 18:21:41
09
cze 2023

Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Ciechanowcu w piątek, 9 czerwca radni jednogłośnie zdecydowali o nadaniu tytułu „Honorowego Obywatela Ciechanowca” Dorocie Łapiak. Odznaczenia dokonano na wniosek burmistrza Ciechanowca Eugeniusza Świeckiego, a świadkami tego wydarzenia byli licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy Ciechanowiec i goście, w tym przedstawiciele instytucji rządowych, samorządowych, księża. Sesja odbyła się w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.

Dorota Łapiak jest dyrektorem Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, przewodniczącą Rady Powiatu Wysokomazowieckiego, społecznikiem, samorządowcem, działaczem kultury. Urodziła się, mieszka i pracuje w Ciechanowcu. Jak powiedziała podczas uroczystości - Nigdy nie przyszło mi do głowy, by zamieszkać gdzieś indziej. A kluczem do sukcesu jest pasja, którą połączyłam z pracą.

Wśród Honorowych Obywateli Ciechanowca jest Św. Jan Paweł II, są lekarze, samorządowcy, dziennikarze, społecznicy, teraz do tego zacnego szesnastoosobowego grona dołączyła Dorota Łapiak. Gratulujemy!


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
śmiechu warte Niedz. 11.06.2023 14:11:20

SPOŁECZNIK? zdecydowanie NIE