Kraj

Dzień bez Samochodu z Kolejami Mazowieckimi

Region Pon. 18.09.2023 11:14:41
18
wrz 2023

Od 16 do 22 września obchodzony jest Europejski Tydzień Mobilności, który ma na celu promocję transportu publicznego. Ostatni dzień kampanii to Europejski Dzień bez Samochodu. Koleje Mazowieckie dołączają do akcji i wzorem lat ubiegłych przygotowały specjalną ofertę dla wszystkich podróżnych.

„Dzień bez Samochodu w KM” to oferta, dzięki której 22 września każdy będzie mógł skorzystać z nieodpłatnych połączeń oferowanych przez Koleje Mazowieckie. Inicjatywa ma zachęcić do korzystania z komunikacji publicznej i wyboru rozwiązań, które wspierają i są przyjazne dla środowiska. Warto zaznaczyć, że kolej jest jednym z najbardziej ekologicznych środków transportu. Według danych dostępnych na stronie UTK, na skalę europejską, jedynie 0.4% CO2 jest emitowany przez transport szynowy.

Koleje Mazowieckie od lat dołączają do wielu akcji, a w tym również wdrażają przedsięwzięcia, których głównym celem jest troska o Ziemię. Między innymi Spółka KM jest członkiem Koalicji „Włącz Czystą Energię dla Polski". Należy również do „Centrum Efektywności Energetycznej Kolei” czy też bierze udział w wydarzeniach takich jak „Kongres Czystego Powietrza”. Ważnym aspektem dla przewoźnika jest także podejmowanie nowych inwestycji – modernizacja i zakup pojazdów kolejowych z możliwością rekuperacji energii trakcyjnej, a także wdrażanie takich rozwiązań jak Eco-Driving (DAS) w zakresie optymalnego wykorzystania energetycznie taboru kolejowego, dzięki któremu możliwa jest realizacja efektywnego zarządzania energią trakcyjną.

Więcej informacji na temat oferty jest dostępnych na stronie: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/strefa-podroznych/22-wrzesnia-2023-r-dzien-bez-samochodu-w-km

Inf. pras.


0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.