Łuków

Dzień Integracji w łukowskiej „Czwórce”

Region Wt. 11.06.2024 13:30:05
11
cze 2024

Co roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Łukowie, tuż przed wakacjami, organizowany jest Dzień Integracji. W tym roku odbywał się on hasłem „Płyniemy razem”. Był to dzień zabawy, muzyki i sportu, a przede wszystkim dzień, który łączył wszystkich we wspólnym działaniu.

Impreza integracyjna pod hasłem „Płyniemy razem” odbyła się w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w piątek 7 czerwca. W relacji o tym co działo się tego dnia w łukowskiej „Czwórce”, która nadeszła do naszej redakcji, czytamy:

Impreza rozpoczęła się już o godzinie 9.00 od występów dzieci z klas I – III. Dzieci zaproszone zostały w morski rejs statkiem żaglowym, na którego pokładzie miały okazję przeżyć morskie przygody. Każda klasa, wchodząc na pokład, prezentowała swój tematyczny występ. Nie zabrakło wesołych piosenek w ciekawych aranżacjach oraz pięknych tańców w kolorowych strojach w wykonaniu maluchów. Dzieci zaprezentowały się wspaniale! Nagrodą za najbardziej udany występ był talon do pizzerii wręczony przez dyrektor szkoły Agnieszkę Bryłę klasie IID! Na zakończenie rejsu uczniowie zatańczyli wspólny taniec, który poprowadziła Magdalena Kołodziej.

Odbyło się również wręczenie nagród za konkurs profilaktyczny „Moja rodzina żyje bezpiecznie, zdrowo bez używek, na sportowo", który przygotowały Ilona Dmowska i Agnieszka Niedźwiedź. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych było malowanie buziek farbami przez Dorotę Kondracką oraz gry i zabawy sensoryczne na świeżym powietrzu poprowadzone przez Agnieszkę Chudzik, Monikę Dzięgielewską i Emilię Korczak.

Po występach najmłodszych, na boisku szkolnym zgromadzili się wszyscy uczniowie klas I –VIII, aby zatańczyć wspólnie Taniec Integracyjny "Sofia" . Układ taneczny przygotowała i poprowadziła Anna Lech.

Po wspólnym tańcu przyszła kolej na prezentacje klas IV – VIII. Starsi uczniowie na pokładzie statku zaprezentowali swoje wykonania piosenek, tańce i wesołe skecze, za które otrzymali wielkie brawa i aplauz. Wyróżnione zostały klasy 8a, 8b, 7c, 5a oraz 5d. Podczas występów starszych klas nastąpiło wręczenie Bronków i Broneczków - corocznych nagród dla ulubionych nauczycieli i uczniów. Broneczka otrzymały uczennice: Marysia Perz z kl. 7c, Michalina Smolak z kl. 7d oraz Kseniia Tsybok z kl. 8b. Wśród nauczycieli Bronka wręczono Joannie Olszewskiej, Grzegorzowi Dziewulskiemu oraz Hubertowi Dybciakowi. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Ogromną atrakcją Dnia Integracji okazał się Szkolny Turniej Piłki Siatkowej, który miał miejsce na szkolnym boisku. Rywalizacja odbyła się pomiędzy 4 drużynami - nauczycieli, uczniów, rodziców i absolwentów. Rozgrywki sportowe dostarczyły zgromadzonej licznie publiczności nie lada emocji.

Dzień ten był pełen atrakcji, radości i zabawy. Dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Do zobaczenia za rok.

Za organizację imprezy odpowiedzialni byli: Katarzyna Nowicka, Małgorzata Rzepko, Ilona Dmowska oraz Rafał Borkowski.informacja i zdjęcia: SP 4 Łuków

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.